O víkendu startuje Český pohár travařů! Na co se můžeme v průběhu sezóny těšit?

O víkendu startuje Český pohár travařů! Na co se můžeme v průběhu sezóny těšit?

3 min 16 s

Čtveřici zastávek Českého poháru v travním lyžování tentokrát v průběhu letních měsíců obstarají Orlické Záhoří, Svinec, Štítná nad Vláří a Předklášteří. Jak vypadaly předchozí ročníky?


Jako první je v plánu zastávka Českého poháru v Orlickém Záhoří během prvního víkendu na začátku června. O tři týdny později bude dějištěm pohárových závodů Svinec a po červenci zaplněném mezinárodními soutěžemi se představí domácí travaři v rámci Českého poháru znovu až v polovině srpna ve Štítné nad Vláří. Jako poslední je na programu zastávka v Předklášteří, kde bude pohár součástí MČR.

V minulé sezoně odstartoval celý seriál právě ve Svinci, kde tehdy v prvním soutěžním dni mezi seniorkami zvítězila Karolína Rašovská, o den později se ale radovala Nikola Gergelyová. Mezi muži se na prvních dvou místech vystřídali Jan Borák a Martin Barták.

Druhou zastávkou se stal Javorník, kde začal Martin Barták svou dominancí a ovládl obří slalom i super G. Do dalšího závodu však nenastoupil, a tak se prvenství ujal Filip Machů. V ženské kategorii si zase tři výhry připsala Karolína Rašovská.

Loni si v poslední zastávce ve Štítné nad Vláří vedla v ženské kategorii znovu nejlépe Karolína Rašovská, mezi muži zase v superobřím slalomu slavil Martin Barták. O den později pak triumfoval ve slalomu Martin Barták znovu, mezi ženami se zase radovala Nikola Gergelyová.Pomoc Ukrajině