O víkendu proběhl Český pohár travních lyžařů v Javorníku

O víkendu proběhl Český pohár travních lyžařů v Javorníku

8 min 24 s

Javorník se o víkendu stal dějištěm závodů Českého poháru v travním lyžování. Na svah se vydali nejen čeští reprezentanti v mužské a ženské kategorii, ale rovněž junioři, starší a mladší žáci, předžáci a také přípravka do 10 let. V sobotu se jely závody v obřím slalomu a superobřím slalomu, v neděli pak v klasickém slalomu.


Mezi muži dominoval v sobotních závodech Martin Barták, který si podmanil nejen obří slalom, ale rovněž super G. Za svými zády nechal shodně Filipa Machů a Václava Mačáta, kteří si prohodili v obou závodech pozice na druhém a třetím stupínku. Machů byl druhý v obřím slalomu, Mačát pro změnu v super G.

Do nedělního slalomu Barták nenastoupil a o vítězství se tak utkali ostatní. Nejrychlejší byl v obou kolech nakonec Filip Machů, který o takřka šest desetin porazil Adama Hromádka. Třetí byl Václav Mačát.

 

Co se ženské kategorie týče, v té si tři vítězství připsala Karolína Rašovská. V sobotu proti ní zápolila v obřím slalomu a super G pouze Nikola Gergelyová, která pak v neděli nenastoupila a Rašovská mohla pojmout své slalomářské jízdy tréninkově.

Mezi juniory byl v obřím slalomu nejrychlejší Pavel Ivánek před Danielem Bláhou a Josefem Jelínkem. Ivánek zvítězil i v superobřím slalomu, v němž se za ním seřadili Bláha a Jakub Adámek. V nedělním slalomu ovšem byl Ivánek diskvalifikovaný v prvním kole a pro vítězství si tak dojel Bláha před Jelínkem a bronzovým Jiřím Havlíčkem.

Mezi juniorkami si pro tři vítězství v rámci ČP dojela Eliška Rajchrtová. Ve všech třech závodech byla za ní na druhém místě Šárka Abrahamová a třetí Sára Stloukalová.

V kategorii starších žáků do 16 let řádili Robin Polanský a Tereza Bláhová, kteří nenašli během celého víkendu přemožitele. Za Polanským byl třikrát druhý Lukáš Hrynyšin. V obřím slalomu se na třetí pozici dostal Matěj Smetana, v dalších dvou závodech Matěj Gajdušek. Za Bláhovou byla ve všech závodech druhá Slovenka Lívia Lepejová a na třetím místě byla dvakrát další Slovenka Alžběta Bošková, která kvůli diskvalifikaci nedokončila super G.

V kategorii do 14 let si tři vítězství vyjel Sebastian Juhos, za nímž se ve všech závodech na druhém místě umístil Nikolas Hanigovský. Ke změnám docházelo jen na třetí příčce, na které byl v obřím slalomu Ondřej Hrynyšin, v super G Matyáš Štepánek a ve slalomu Matyáš Mikulička.

Ve stejné kategorii dívek skončily závody v obřím slalomu a slalomu shodně vítězstvím Karolíny Suché před Eliškou Dobrovskou a Theou Trnkovou. Pouze v superobřím slalomu se z vítězství radovala Eliška Dobrovská před Theou Trnkovou a na třetím místě byla Nikol Jebavá.

Matěj Vítek a Jan Šebek byli ve všech třech závodech kategorie do dvanácti let na prvním, respektive druhém, místě. Na třetí pozici za nimi v obřím slalomu skončil Tadeáš Machánek, v dalších dvou závodech pak Felix Pernický. V děvčatech třikrát triumfovala Anna Bočková před Slovenkou Zuzanou Kokoškovou.

V přípravce, tedy kategorii do 10 let, bylo pořadí super G a slalomu shodné. Zvítězil Jiří Topinka před Teodorem Štěpánkem a Jakubem Vítkem. V obřím slalomu naopak vítězství slavil Štěpánek, před Vítkem a Topinka byl třetí. V dívčí přípravce se závodilo jen v obřím slalomu a superobřím slalomu, v obou závodech vyhrála Franziska Arnold před Leou Havelkovou.

Obří slalom a superobří slalom přinesl i kategorie Talent I a Talent II. V Talent I se v obou závodech radoval z prvenství Kristián Kafka před šárkou Vaverkovou. Třetí byla v obřím slalomu Barbora Mervová a v super G Patrik Štefka. 

V kategorii Talent II si obří slalom podmanil Jiří Vaverka před Barborou Kněbortovou a Ferdinandem Lipanským. V super G pak zvítězil Viktor Štefka před Kněbortovou a Vaverkou.

Kompletní výsledky Českého poháru v Javorníku naleznete zde.Pomoc Ukrajině