×
MSJ v travním lyžování: Druhý den, druhé Bartákovo zlato a druhé místo Kettnerové

MSJ v travním lyžování: Druhý den, druhé Bartákovo zlato a druhé místo Kettnerové

30.08.2017

Slalomem speciál pokračovalo v italském Saurisu mistrovství světa juniorů v lyžování na trávě a český tým pokračoval ve sběru cenných kovů. Martin Barták dokázal znovu suverénně zvítězit a Adéla Kettnerová brala ve slalomu stříbro.

“Potvrdili jsme, že patříme ve slalomu mezi špičku. Od Martina tady nikdo nečeká nic jiného než zlato a on tyto předpoklady plní na 100 procent. Zatím má vše pevně pod kontrolou,” komentoval dnešní výkon reprezentační trenér Daniel Mačát.

Po prvním kole vedl Barták o tři desetiny před Rakušenem Schlöglem. V druhém ovšem vystřihl bezchybnou jízdu a nakonec svým soupeřům ujel téměř o vteřinu a půl. “Samotného mě překvapilo, že nejsem na startu vůbec nervózní,” svěřil se již pětinásobný juniorský mistr světa, jehož cílem na letošním juniorkém šampionátu jsou jednoznačně čtyři zlata. Na druhém místě zůstal mladý Rakušan. Bronz nakonec bral Jonas Köhler z Německa.

Závod měl skvěle rozjetý i Filip Machů, jenž po prvním kole figuroval na bronzové pozici, nakonec se však musel spokojit až s osmým místem, o nějž se podělil s týmovým kolegou Jakubem Ševčíkem. Na rozšířené pódium se z Čechů probojoval ještě Václav Mačát, který si ve skvělém druhém kole vyjel šesté místo. Jan Borák skončil dvanáctý.

“Naopak mě dnes překvapila Adéla Kettnerová, které jsem víc věřil včera v obřím slalomu. Dnes ale předvedla dvě kvalitní jízdy, které nakonec stačily na stříbro,” řekl Mačát. Mezi juniorkami podobně jednoznačně jako Barták triumfovala japonská suverénka Chisaki Maedová, a připsala si tak druhé vítězství. Třetí Kristin Hetfleischová zaostala za stříbrnou Kettnerovou téměř vteřinu. Další česká závodnice Dominika Dudíková uzavřela elitní šestku.

Ve čtvrtek pokračuje juniorský světový šampionát superkombinací, v níž zlato z Íránu 2016 obhajuje Martin Barták. “Martin bude opět favoritem, ale za ním je to otevřené. Šanci se dostat na bednu tak mají i další Češi. Juniorky to budou mít hodně těžké. Japonky tady mají neuvěřitelnou formu. Ale superkombinace na tomto svahu by měla sedět i Adéle Kettnerové,” popsal na závěr Mačát. 

Fotogalerie


Partneři