MSJ Rettenbach: Rejchrtová chce navázat na loňský úspěch, Abrahamová si naopak touží spravit chuť

MSJ Rettenbach: Rejchrtová chce navázat na loňský úspěch, Abrahamová si naopak touží spravit chuť

6 min 7 s

Loňské MSJ bylo pro české barvy nadmíru úspěšné. V Neudorfu získala česká výprava z 24 možných medailí 12 cenných kovů. Nejúspěšnějšími závodníky byli Eliška Rejchrtová a Jan Borák, kteří shodně brali bednu ve všech čtyřech disciplínách. Dva cenné kovy si domů odvezli Aneta Koryntová a Aleš Knor. Letošní šampionát hostí rakouský Rettenbach a české barvy bude hájit deset sportovců.


V nominaci pro letošní šampionát nechybí medailisté z Neudorfu Eliška Rejchrtová a Aleš Knor. Rejchrtová se na loňském MSJ stala světovou juniorskou šampionkou v obřím slalomu, pro stříbro si dojela v kombinaci a dva bronzy získala ve slalomu a super G.

 

Na minulé MSJ vzpomínám velice ráda. Čtyři medaile byly famózní výsledek a rozhodně nebude jednoduché to zopakovat,“ ví Rejchrtová.  

 

„Letošní rok to bude rozhodně zajímavé, kopec v Rettenbachu je dost náročný a nebude to jednoduché. Nicméně se na to těším. Holky z Rakouska mají kopec najetý, tudíž konkurence bude dost veliká. Na druhou stranu si myslím, že i my jsme teď trénovali hodně, tak to snad bude vidět a zadaří se nám,“ doufá stále ještě kralující juniorská  šampionka v obřím slalomu.

 

A s jakými ambicemi do Rakouska odjíždí? „Ambice na nějakou tu medaili určitě jsou. Pokud jich bude víc, tak budu samozřejmě ráda. Ale každá placka se počítá.“

 

Juniorského mistra světa v super G a stříbrného medailistu z obřího slalomu Aleše Knora trápí před MSJ zdravotní trable. „Zhruba měsíc před šampionátem jsem si po pádu způsobil úraz břicha a dodnes to léčím. I kvůli mému zranění si proto žádné extra vysoké cíle nedávám.“ 

 

V tom, že je kopec v Rettenbachu náročný s Rejchrtovou souhlasí. „Kopec je tam velmi rychlý a těžký, budou to velmi vyrovnané závody. Mám rád tenhle typ adrenalinovějších závodů, takže se na to těším.“

 

Letošním žhavým želízkem v ohni by mohla být Šárka Abrahamová, která si v letošní sezóně připsala premiérové vítězství ve SP a v celkovém pořadí Světového poháru jí patří druhá příčka za Eliškou Rejchrtovou. Pro rodačku z Moravské Třebové to navíc bude poslední možnost rozšířit svoji medailovou sbírku z juniorských akcí. 

 

Sezónu zatím hodnotím úspěšně. S výsledky jsem zatím moc spokojená, ve svěťáku se mi zatím daří. Přála bych si alespoň jednu medaili, udělám pro to všechno,“ říká Abrahamová. 

 

„Ráda bych si zlepšila náladu po loňském neúspěšném šampionátu, ze kterého jsem odjížděla pouze s bramborou o 5 setin za vítězkou. Jakákoliv medaile by pro mě byla velká radost a úspěch. Těším se dost, je to moje poslední MSJ, tak do toho dám všechno,“ uzavírá.

 

Nominace MSJ 2023:

 

Adámek Jakub

Bláha Daniel

Ivánek Pavel

Jelínek Josef

Knor Aleš

Knor Václav

 

Abrahamová Šárka

Knorová Lenka

Rejchrtová Eliška

Stloukalová Sára

 

Program MSJ:

3. 8. 2023 – Super G

4. 8. 2023 – Superkombinace

5. 8. 2023 – Slalom

6. 8. 2023 – Obří slalom 

 Pomoc Ukrajině