MS v travním lyžování: Martin Barták vybojoval v náročném slalomu páté místo

MS v travním lyžování: Martin Barták vybojoval v náročném slalomu páté místo

6 min 18 s

Světový šampionát v travním lyžování pokračoval ve švýcarském Marbachu slalomem a do boje o medaile se zapojila hned dvojice Čechů. Martin Barták si dojel v nejtechničtější disciplíně pro solidní páté místo. Adéla Kettnerová byla po prvním kole druhá, závod ale nakonec nedokončila.


“Neměl jsem dneska moc velká očekávání. Slalom přece jen není moje nejsilnější disciplína. Byl to hodně vyrovnaný závod. I když jsem byl po prvním kole až sedmý, měl jsem kousíček k medaili, což mě potěšilo a vyhecovalo,” přiznal Martin Barták. “V druhém kole jsem neměl co ztratit. Věděl jsem, že musím maximálně riskovat, abych se k medaili přiblížil. Udělal jsem sice pár chyb. Nakonec to však stačilo na páté místo, s čímž jsem úplně spokojen. Navíc věřím, že zítra bude můj den,” hodnotil s úsměvem dnešní výsledek průběžně vedoucí muž Světového poháru a nastínil i svoje plány na závěrečné super G, které se v Marbachu jede zítra: “Určitě se považuju spíše za rychlostního závodníka, než slalomáře a super G je jednoznačně moje nejoblíbenější disciplína. Zítra udělám všechno proto, abych se popral o zlato!"

Skvěle měla závod rozjetý i Adéla Kettnerová, která po ošklivém pádu v kombinačním super G musela vynechat čtvrteční obří slalom. Dvaadvacetiletá Češka byla po prvním kole druhá a na vedoucí Chisaki Maedovou ztrácela půl vteřiny. “Byla jsem po tréninku opravdu šťastná, že to jde a že můžu startovat. V prvním kole si všechno sedlo, jelo se mi skvěle a když jsem zjistila, že jsem druhá, byla jsem naprosto nadšená,” popsala první polovinu závodu Kettnerová. V druhém kole už ale česká závodnice nenavázala a po problémech v polovině trati závod nedokončila. “Teď převládá zklamání a naštvání. Udělala jsem velkou chybu po vertikále v polovině trati a o všechno přišla. Ještě jsem se zkoušela do slalomu vrátit, ale před cílem jsem se stejně do jedné z branek nedostala,” dodala. 

Druhá žena Světového poháru má podobně jako Barták největší šanci na medaili v závěrečném super G, v kterém rodačka z Pardubic obhajuje triumf z roku 2017. “Pokusím se teď všechno to zklamání a naštvání přetavit na motivaci, abych se mohla zítra v cíli radovat,” zakončila pozitivně Kettnerová.

Nikdo další z českých reprezentantů náročný slalom ve švýcarském Marbachu nedokončil. Mezi ženami se z třetího titulu radovala Chisaki Maedová z Japonska. Stříbro brala její týmová kolegyně Minori Tamurová a bronz putoval díky Daniele Krückelové do Rakouska. Mužům kralovali Švýcaři. Mistrem světa ve slalomu se stal Mirko Hüppi. Druhý skončil domácí matador Stefan Portmann. Bronz získal překvapivě Pietro Guerini z Itálie. 

Světový šampionát v travním lyžování zakončí zítra super G, v němž budou chtít Adéla Kettnerová i Martin Barták bojovat o zlato. Start je plánován na 11:30.Pomoc Ukrajině