MS v travním lyžování: Adéla Kettnerová slaví v superobřím slalomu stříbro

MS v travním lyžování: Adéla Kettnerová slaví v superobřím slalomu stříbro

6 min 34 s

Závěrečný superobří slalom na mistrovství světa vyšel českým travním lyžařům skvěle. Adéla Kettnerová se oklepala z neúspěchu ve slalomu a vybojovala v rychlém, ale zároveň technickém super G stříbro. Hned tři další Češi se umístili v TOP10. Martin Barták se potřetí na šampionátu dostal do elitní desítky, když dojel šestý. Stejně vysoko se dostala i Alena Veselá a jen místo za ní skončila Šárka Abrahamová.


„Zatím mám takové smíšené pocity. Není to zlato, ale vzhledem k okolnostem a průběhu celého mistrovství, jsem vlastně z medaile nadšená,” usmívala se Kettnerová po závodě. „V jízdě byly rezervy. Spodní část jsem si trochu zbytečně přidržela. Chisaki Maedová jezdila celý týden skvěle a dnes by asi ani odstranění mých chybiček na zlato nestačilo,” dodala.

Adéla Kettnerová zažila v Marbachu těžký týden. Ošklivý pád ji vyřadil z bojů o medaile v prvních dvou závodech. Ve slalomu se dokázala výborně vrátit. Pak ale následovalo další zklamání, když vypadla z průběžného druhého místa po prvním kole. V závěrečném super G navíc obhajovala titul z roku 2017. „Byly to jednoznačně nejtěžší závody v mém životě. Obhajovat zlato je těžké samo o sobě a já jsem si to ještě zkomplikovala tím pádem hned v prvním závodě. Proto musím být spokojená s tím, že jsem vůbec mohla v druhé polovině týdne závodit a neodjíždím s prázdnou,” přiznala. 

I Martin Barták chtěl ve své oblíbené disciplíně - super G - bojovat o zlato. Průběžně vedoucí muž Světového poháru si však na svůj velký triumf bude muset počkat. Ve vyrovnaném závodě skončil šestý. „Dnes ta medaile visela opravdu vysoko. Byl to asi nejvyrovnanější závod ze všech. Ale dostal jsem se opět mezi nejlepší šestici, a to je skvělé,” komentoval poslední závod mistrovství Barták. 

Třináctinásobný juniorský mistr světa se tak musel v Marbachu spokojit se stříbrem z obřího slalomu, pátým místem ze slalomu a šestou příčkou právě ze super G. „Ano, chtěl jsem ke všem juniorským titulům letos přidat ten dospělý, ale věděl jsem, že to bude nesmírně těžké, proto jsem od začátku říkal, že každá medaile bude dobrá. Za stříbro jsem proto rád,” hodnotil Barták.

„Vyhlásil jsem před šampionátem útok na dvě medaile, a i když se to mnoha lidem zdálo skromné, ukázalo se, že jsem konkurenci odhadl správně. Mohlo jich být samozřejmě víc, ale soupeři byli výborně připraveni a především domácí Švýcaři a japonské ženy dokázali svoje kvality. Martin s Adélou nás naštěstí opět podrželi. Filip Machů se poprvé v životě dostal do nejlepší desítky a v posledním závodě zajely slušně i juniorky, takže celkově hodnotím naše vystoupení kladně,” shrnul Daniel Mačát, reprezentační trenér českého týmu.

Česká výprava se doma moc neohřeje. Hned ve středu totiž odlétá na další díl Světového poháru do íránského Dizinu, kde bude Martin Barták hájit své průběžné vedení v seriálu. Pomoc Ukrajině