MS Cortina: Poslední den přinesl českým barvám další dvě medaile! Radoval se Barták a Rejchrtová

MS Cortina: Poslední den přinesl českým barvám další dvě medaile! Radoval se Barták a Rejchrtová

5 min 1 s

Poslední den se na mistrovství světa v travním lyžování českým reprezentantům povedl. Z obřích slalomů zapsali čeští závodníci dvě medaile. Martin Barták získal stříbro, Eliška Rejchrtová bronz. Český tým tak odjíždí ze šampionátu v Cortině s úctyhodnou sbírkou devíti cenných kovů.


Český závodník Martin Barták sice slavil stříbrnou medaili, nicméně ta měla trochu pachuť. Od té vytoužené, tedy zlaté, ho dělilo titěrných šest setin vteřiny.

Kromě Bartáka se velmi solidně umístili i další tři čeští závodníci. Zatímco Jan Borák skončil osmý, Filip Machů a Aleš Knor se podělili o jedenácté a dvanácté místo. Sousedy v umístění byli také Pavel Ivánek a Adam Hromadko, kteří obsadili devatenácté a dvacáté místo.

Medailové umístění bylo i v ženské kategorii, kde na bronz dosáhla Eliška Rejchrtová. Ta položila základ hned v prvním kole.  „První kolo se mi dost povedlo, byla jsem s ním spokojená. Vyšlo to, jak jsem chtěla,“ libovala si.

S tím druhým však spokojená nebyla. „Druhé bylo o něco horší, bylo to Rakušankám na míru, jelikož dráhu stavil jejich trenér. Mně se to nepovedlo, měla jsem si vzít jiné lyže. V jedné pasáži tam byly dost odkloněné brány, k tomu tam byla ještě další komprese. Kdo to tam špatně najel, ztratil rychlost. Přede mnou to pár holek nedojelo, byla jsem celkem ve stresu,“ přiznala.

Jak ale dodala, dobře to dopadlo. „Ale vyšlo to na medaili, jsem moc ráda,“ ulevila si nakonec. Pozitivně tedy mohla hodnotit nejen poslední závod, ale celý šampionát. 

„Dvě medaile jsou super. Ty první dva dny, to byla trochu škoda, bylo to blízko, ale jsem spokojená,“ říká s tím, že síly už soustředí jinde: „Ve středu odjíždíme na finále světového poháru, který vedu. Čekají nás tam poslední tři závody, konkurence tam bude velká.“

Medaili mohla přidat i Šárka Abrahámová, nicméně ta skončila na čtvrtém místě. Mezi nejlepší se vtlačila i Sára Stloukalová, jež závod dokončila na třináctém místě.

 

Česká reprezentace se i díky poslednímu závodnímu dni stala nejúspěšnějším národním týmem šampionátu. V Itálii výběr trenéra Daniela Mačáta posbíral dohromady úžasných devět cenných kovů - dvě zlata, čtyři sříbra a tři bronzy. Kompletní výsledky najdete zde.

 Pomoc Ukrajině