MS Cortina: Parádní úvod pro české barvy! Čtyři medaile, Barták má zlato

MS Cortina: Parádní úvod pro české barvy! Čtyři medaile, Barták má zlato

5 min 8 s

Začátek mistrovství světa v travním lyžování v italské Cortině začal pro české barvy fantasticky! Čeští závodníci posbírali v úvodní disciplíně SuperG čtyři medaile ze šesti možných, radují se i ze zlata. “Předčili jsme vlastní očekávání,” radoval se reprezentační trenér Daniel Mačát.


Zlato v mužském závodě získal Martin Barták, který tak potvrdil svou nadvládu. Rozdíl mezi ním a druhým závodníkem byl 54 setin, tudíž pořádná dávka času. „Mistrovství nemohlo začít lépe. Kopec je tu poměrně dlouhý, má různorodé pasáže. V minulosti se mi tu tolik nedařilo, teď naštěstí ano,“ byl rád. „Nikde jsem neztratil rychlost, to bylo nejdůležitější.“

Stříbro slavila česká výprava zásluhou Aleše Knora, který byl o šest setin sekundy rychlejší než jeho rakouský soupeř Roland Schloegl. „Je to první dospělá medaile. Velké zadostiučinění. Nečekal jsem, že by to mohlo dopadnout tak dobře,“ ulevil si Knor.

A na co narážel? „Trápilo mě břicho, na tréninku jsem nešikovně spadl. Měl jsem problémy s jídlem, měsíc to břicho moc nefungovalo. Shodil jsem skoro deset kilo. Tělo se s tím pořádně nemůže moc vyrovnat, necítím se komfortně. Jsem rád, že jsem sem vůbec mohl odjet,“ dodal.

Mezi ženami obsadily české barvy díky Elišce Rejchtrové čtvrté místo, medaili získala třetím nejrychlejším časem Šárka Abrahámová a druhá skončila Karolína Rašovská!

„Jízda se mi povedla, ač jsem jednu bránu celkem dost podjela a ztratila rychlost. Měla jsem z toho dobrý pocit. Dole na mě holky ukazovaly, že jsem první, nevěřila jsem tomu,“ smála se po premiérové medaili na MS Rašovská. „Tenhle kopec jsem moc ráda neměla, ale teď ho asi vezmu na milost.“ 

A jak se říká, s jídlem roste chuť. Dokonale to platí i u Rašovské. „Po medaili mám určitě větší plány, než jsem měla. Pódium na SuperG jsem nečekala, snad přidám další,“ doufá.

Parádní premiéru si bude pamatovat také Abrahámová. První jízda, první medaile. „Na SuperG jsem se těšila nejvíc, takže jsem do toho dala všechno,“ byla ráda. A to i přes to, že maličko pokukovala i po zlaté medaili. Tu ale získala skvělá Japonka Chisaki Maedová. „Je to jednička, potvrdila to,“ smekla Abrahámová klobouk. 

Ve startovní listině ženského závodu byly k vidění tři české vlaječky. Sára Stloukalová, která je nejmladší členkou české ženské výpravy se umístila na 15. místě a posbírala cenné zkušenosti.Pomoc Ukrajině