MS Cortina: Adam Hromádko vybojoval v obtížném závodě životní 4. místo!

MS Cortina: Adam Hromádko vybojoval v obtížném závodě životní 4. místo!

6 min 14 s

Druhý den mistrovství světa v travním lyžování v italské Cortině nabídl kombinaci mužů a žen. V obtížném závodě se nejlépe dařilo Adamu Hromádkovi, který si dojel pro své osobní maximum na mezinárodní scéně.


V Cortině byly ve čtvrtek k vidění kombinace. Závodnice a závodníky nejdříve čekalo SuperG a následně slalom. Nejlepší výsledek z české reprezentace zaznamenal osmadvacetiletý Adam Hromádko. Pro českého reprezentanta šlo o nejlepší výsledek v kariéře na mezinárodních závodech.

Po SuperG mu sice patřila až 19. pozice, ale druhé kolo nabídlo opravdu nevšední podívanou. Stavba íránského trenéra byla opravdu velmi těžká, problém měli i ostřílení závodníci a hodně ovlivnila celý průběh závodu. Mnoho lyžařů si na obtížné trati vylámalo zuby a závod nedokončilo.

„Takticky jsem zajel SuperG, abych měl co nejlepší pozici do slalomu. Myslím, že jsem SuperG zajel nejlépe, jak dokážu, není to totiž moje parketa. Pak jsem trochu spoléhal na to, že na svahu zbude alespoň nějaká tráva. Slalom byl těžký, prudké části byly hodně klouzavé, tráva je krátká, navíc pršelo, takže to bylo znát hodně,“ přidal svůj pohled čtvrtý nejlepší muž kombinace z letošního MS.

„Už v první třetině bylo na prudší části několik dost přesazených bran, to naštěstí naši závodníci zvládli. Další místo, kde se padalo, bylo asi deset bran před cílem na posledním terénním zlomu, kde byla jedna branka odkloněném svahu. Už po závodu holek tam nebylo moc trávy, Japonka Chisaki Maedová, která normálně nepadá, tam už jela po hlíně, takže kluci to měli ještě těžší. Kdo na rovině před terénním zlomem nezabrzdil, tak neměl moc šanci v posledních branách,“ objasnil reprezentační trenér Daniel Mačát.

Se svým koučem se shodl i Adam Hromádko: „Nejtěžší část byla první třetina a pak cíl. Když jsem to dovezl na hranu nad cílem, začalo to pěkně klouzat, ale nějak jsem to naštěstí ustál.“

Po druhém nejrychlejším slalomu dne se Hromádko vyšvihnul o 15 pozic vzhůru. Nakonec mu na bronzovou medaili chyběla téměř jedna vteřina. „Já jsem vůbec nečekal, že bych mohl být takhle vysoko, čekal jsem, že budu třeba někde kolem desátého místa, ale čtvrtý? Ještě si to ani moc neuvědomuju, ale jsem opravdu moc spokojený,“ neskrýval nadšení.

Mezi ženami byla nejlepší Češkou Eliška Rejchrtová, která po SuperG figurovala na 2. pozici, vinou obtížného slalomu nakonec skončila na 6. příčce. 

Blízko k druhému titulu mistra světa měl Martin Barták. Po SuperG se jasně ujal vedení. Osudnou se mu ale stala právě kombinace slalomových bran před cílem a druhé kolo kombinace nedokončil. Stejně dopadl druhý závod i pro Karolínu Rašovskou a Šárku Abrahamovou, které po prvním kole držely bronz a čtvrté místo.

Další závod čeká reprezentanty už v pátek, na programu je slalom, který bude zahájen prvním kolem v jedenáct hodin, druhé kolo je pak na programu v půl druhé odpoledne.

 Pomoc Ukrajině