Mistrovství republiky uzavřelo sezónu travních lyžařů

Mistrovství republiky uzavřelo sezónu travních lyžařů

6 min 41 s

O víkendu se v Předkláštěří konalo republikové mistrovství v travním lyžování. V kategorii mužů očekávaně zazářil Martin Barták, mezi ženami se dařilo Karolíně Rašovské. O cenné kovy se porvali také žákovské kategorie.


V sobotu se jel obří i super obří slalom. Co se kategorie mužů týče, měl totožné první dvě příčky. Zlato slavil Martin Barták, jenž nedávno obhájil Křišťálový glóbus, stříbro bral Filip Machů. Obdobně tomu bylo i u žen, kde v obou případech vládla Karolína Rašovská.

V obřím slalomu juniorů si nejlépe vedl Jakub Adámek, za nějž se v českých barvách zařadil Daniel Bláha a Pavel Ivánek. V kategorii juniorek se ze zlaté pozice radovala Lenka Knorová, jedna z nejmladších závodnic, za ní skončila Eliška Rejchrtová a Sára Stloukalová.

Mezi staršími žáky, tedy věkově do šestnácti let, byl nejlepší Robin Polanský, jenž porazil o titěrných patnáct setin Lukáše Hrynyšina, třetí skončil domácí Matěj Gajdušek. V dívčí kategorii vyhrála Tereza Bláhová.

Jeli i mladší závodníci. V kategorii do 14 let vyhrál Nikolas Hanigovský, za nějž se v krátkých rozestupech seřadil Filip Šebek a Ondřej Hrynyšin.

Zatímco u chlapců bylo klání vyrovnané, dívčí část ovládla Karolína Suchá s časem 39,23. Druhá nejlepší, tedy Thea Trnková, projela cílem v čase 43,21 a třetí Adéla Knorová zapsala 44,01. Totožné pořadí bylo k vidění i v super obřím slalomu.

Nejlepším českým závodníkem v U12 se stal Felix Pemický a Anna Bočková. V přípravce se zadařilo Teodoru Štěpánkovi, který skončil před Jiřím Topinkou a Jakubem Vítkem.

Ve stejný den jeli mladí závodníci také super obří slalom. V něm se mezi staršími žáky urodilo totožné pořadí. To v juniorkách se pouze prohodilo – první byla Rejchrtová, dále Stloukalová a Abrahamová. Mezi juniory zvítězil Aleš Knor, druhou medaili si připsal Pavel Ivánek a bronz uhájil Václav Knor.

Mezi nejmladšími se se v sekci U10 radoval Jiří Topinka a Franziska Arnold, v U12 Anna Bočková a Felix Pemický.

Neděle patřila také nejmenším. V kategorii do deseti let si vyjela první místo Franziska Arnold, v části TALENT-I i TALENT-II slavili bratři Štefkové. Viktor v I, Patrik II. Pod Patrikem se na stupně vítězů vměstnala také rodinná dvojice – Tobiáš a Kristián Kafkovi. Všichni tak navázali na povedenou sobotu, ve které taktéž brali cenné kovy.

V přípravce nenašel ve slalomu přemožitele Teodor Štěpánek, v předžačkách vyhrála Anna Bočková, mezi chlapci Jan Šebek. Ve starší kategorii U14 byl v nedělním závodě nejlepší Ondřej Hrynyšin a Karolína Suchá. Mezi staršími žáky vyhrál Robin Polanský.

Nejlepší juniorkou byla Eliška Rejchrtová s Lenkou Knorovou a Sárou Stloukalovou v zádech, zatímco mezi juniory byl nejlepší Daniel Bláha.

Mezi ženami vyhrála Karolína Rašovská, nejlepším mužem byl Adam Hromádko. Martin Barták v tomto závodě nestartoval.

A na závěr také shrnutí kategorie masters. V obřím slalomu vyhrál Jiří Topinka (ročník 1985) před Janem Halou (1974) a Vladimírem Seifertem (1979). Nejlepší ženou pak byla Tereza Mrázková. Co se super obřího slalomu týče, v něm bylo stejné pořadí, nicméně bez Jiřího Topinky, který byl diskvalifikován. Na zlatou pozici se tak posunul Hala, stříbro bral Seifert a bronz Mrázková.Pomoc Ukrajině