Mistrovské tituly v travním lyžování jsou rozdány

Mistrovské tituly v travním lyžování jsou rozdány

3 min 21 s

Sezonu travních lyžařů uzavřel o víkendu mezinárodní závod FIS a mistrovství České republiky v travním lyžování. O tituly se tradičně bojovalo v Předklášteří u Tišnova. Kompletní hattrick ze všech disciplín si odvážela hned čtveřice závodníků.


I přes sobotní nepřízeň počasí se podařilo odjet obě původně naplánované disciplíny - obří slalom a SG. V neděli pak celou sezonu uzavřel slalom. Z kompletní sbírky tří titulů z GS, SG a SL se radoval Martin Barták mezi juniory, mladší žák Václav Knor, předžačka Tereza Bláhová a nejmladší kategorii přípravku chlapci ovládl ve všech disciplínách FIlip Šebek. 
 
Po dvou titulech získala Adéla Kettnerová mezi ženami, juniorka Karolína Rašovská, mezi mladšími žákyněmi Lenka Knorová a v přípravce dívky její sestra Adéla. 
 
Napínavé boje mohli diváci sledovat především v kategorii mužů, kde si tituly rozdělili hned tři závodníci. Obří slalom vyhrál Martin Máca. SG patřilo legendě travního lyžování Janu Němcovi a nedělní slalom si podmanil Adam Hromádko. 
 
Podobně napínavý průběh měly i dvě dětské kategorie, a to předžáci a starší žačky. Mezi předžáky si tituly spravedlivě rozdělili Matyáš Štěpánek, Jan Pešl a Šimon Liška. V kategorii starších žákyň si pak po jednom zlatu odváželi Aneta Koryntová, Sára Stloukalová a Sára Pánková. 
 
Mezi ženami titul mistryně republiky ve slalomu získala Petra Mlejnková. V kategorii juniorek stejný závod ovládla Šárka Abrahamová. 
 
Kompletní výsledky najdete zde
 
Koukněte také na závěrečné video z poslední akce letošní sezony - MČR 2020 AFTERMOVIE.


Pomoc Ukrajině