Martin Barták bral v Montecampione další dvě podiová umístění ve Světovém poháru

Martin Barták bral v Montecampione další dvě podiová umístění ve Světovém poháru

4 min 42 s

V italském Montecampione pokračoval po téměř měsíční pauze seriál Světového poháru. Na obtížném svahu, kde od pondělí startuje mistrovství světa juniorů, z Čechů nejlépe obstál Martin Barták, jež se radoval z druhého místa v obřím slalomu a třetí příčky ve slalomu.


Program v Montecampione odstartoval v sobotu obřím slalomem a Martin Barták měl skvěle našlápnuto k prvnímu vítězství ve Světovém poháru v letošní sezoně, když vedl o necelé tři desetiny před domácím Edoardem Frauem. Ve druhém kole ovšem převážily zkušenosti italského matadora a Barták o pouhých devět setin přišel o vítězství. Třetí místo bral Rakušan Hannes Angerer. 
 
V elitní desítce Bartáka doplnil osmý Martin Soltík. 
 
Ženám se na náročném a hrbolatém svahu moc nedařilo. Nejlépe skončila dvojice Adéla Kettnerová a Alena Veselá na osmém a devátém místě. Z vítězství se radovala japonská závodnice Chisaki Maedová, která se tak zařadila mezi favoritky nadcházejícího juniorského šampionátu. 
 
V nedělním slalomu napravila reputaci českých žen Dominika Dudíková, když dokázala v obtížném slalomu vybojovat čtvrté místo. Svoje vedení v celkovém hodnocení upevnila vítězstvím ve slalomu Rakušanka Kristin Hetfleischová, kterou na stupně vítězů doprovodily Nikola Fričová ze Slovenska a mladší sestra sobotní vítězky Marino Maedová.
 
Mezi muži se do TOP10 probojovali hned tři čeští závodníci. Třetí místo za vítězným Lorenzem Grittim a druhým Mirkem Hueppim bral opět češký borec Martin Barták. Svého maxima je Světovým poháru dosáhl díky sedmému místu Václav Mačát. Hned za něj se pak zařadil další Čech Martin Soltík.
 
Martin Barták se díky třetímu místu radoval ze čtvrtého umístění na stupních vítězů ve Světovém poháru v řadě. Na svém kontě už má letos hned šest cenných ze sedmi startů v této vrcholné soutěži. Před mistrovstvím světa juniorů, které na stejném místě startuje už zítra, tak ukázal svoji konzistentnost a potvrdil roli hlavního favorita ve všech čtyřech disciplínách.
 
 
---
Cover foto: Klaus Krückel


Pomoc Ukrajině