Barták a Dudíková drží před závěrem Světového poháru průběžné třetí místo

Barták a Dudíková drží před závěrem Světového poháru průběžné třetí místo

5 min 47 s

Po menší pauze, během níž proběhlo juniorské mistrovství světa a finále Mezinárodní žákovského poháru, se opět na italské trávě rozběhl kolotoč Světového poháru. Martin Barták nechyběl ani v jedné ze třech disciplín na stupních vítězů a do elitní desítky se probojovala další dvojice Čechů Dominika Dudíková a Martin Soltík.


Na olympijské sjezdovce v San Sicariu se rozdělovaly body hned ve třech závodech. Vše odstartovalo v sobotu dopoledne super obřím slalomem, v němž se Martin Barták zařadil o pouhé tři setiny za domácího vítěze Edoardo Fraua. Třetí místo bral Švýcar Mirko Hueppi. Vynikající 9. pozici obsadil Martin Soltík a 14. skončil Václav Mačát.
 
Odpolední slalom určil pořadí v superkombinaci, kde převážily zkušenosti italského matadora. Jména na prvních třech místech se tak neměnila. Z druhého vítězství se radoval Frau, který navýšil svůj náskok na 11 setin před druhým Bartákem. Třetí opět skončil švýcarský reprezentant Mirko Hueppi. 
 
Martin Soltík udržel umístění v elitní desítce a 10. místem potvrdil svoji skvělou formu. Václav Mačát se devátým časem ve slalomu posunul na výbornou 12. pozici. 
 
V nedělním obřím slalomu bojoval znovu Martin Barták o vítězství. Tentokrát se však musel spokojit s třetím místem. Edoardo Frau si na domácím svahu připsal zlatý hattrick a před Bartáka se dostal i druhý Hueppi. 
 
Martin Soltík zopakoval svoje deváté místo z SG a Václav Mačát skončil těsně za elitní desítkou dvanáctý. 
 
Mezi ženami bojovala za české barvy pouze Dominika Dudíková, která shodně dokončila SG i kombinaci na 6. příčce. Nedělní obří slalom nedokončila po chybě a kontaktu s bránou v polovině trati. Podobně jako Frau ovládla všechny tři ženské závody Jacqueline Gerlachová z Rakouska. 
 
Před posledními dvěma zastávkami Světového poháru mají české barvy slibně rozjeto celkové hodnocení. Martin Barták hájí podle očekávání pozici na stupních vítězů, kde mu patří průběžné třetí místo pouhých 50 bodů za druhým Mirkem Hueppi ze Švýcarska. Na vedoucího Fraua ztrácí Barták necelých 200 bodů. Naopak náskok na čtvrtého Angerera z Rakouska činí 139 bodů. 
 
Ke svému vlastnímu překvapení je v TOP3 celkového hodnocení Světového poháru také Dominika Dudíková, která si svými konzistentními výkony vyjela průběžnou třetí příčku. Obhajobu své pozice má však výrazně těžší než Barták. Na dostřel méně než 100 bodů ji má hned šetice závodnic. 
 
Světový pohár pokračuje na začáku září opět v Itálii. Nejprve dvěma sprintslalomy v Santa Caterině a nakonec kompletní čtveřicí disciplín během finále v horském městečku Sauris.


Pomoc Ukrajině