×
Král bílé stopy 2015: Lyžování na trávě

Král bílé stopy 2015: Lyžování na trávě

20.05.2015

I když trochu nezvykle, korunu Krále bílé stopy je možné vybojovat i v létě. Čeští travní lyžaři patří mezi absolutní světovou špičku a v prestižní anketě rozhodně nemohou chybět.

Nominovaní závodníci v lyžování na trávě:

 

JAN NĚMEC

 

Devětatřicetiletý rodák z Brna už má na svém kontě neuvěřitelných pětapadesát vyhraných závodů Světového poháru. Poslední triumf přidal po dvou letech právě v červenci 2014, když ovládl superkombinaci v rakouském Kaprunu. K cennému vítězství navíc ve vydařené sezóně přidal ještě čtyři druhé a čtyři třetí příčky. V konečném seriálovém hodnocení měl být hlavním adeptem na celkové vítězství, týden před vrcholem sezóny, domácím finále Světového poháru v Předklášteří, však přišlo vážné zranění nohy a ramene. Přesto se v závěrečném hodnocení udržel na stupních vítězů, skončil třetí.

 

MARTIN ŠTĚPÁNEK

 

Také dvaatřicetiletý brněnský rodák Martin Štěpánek si v loňském létě připsal několik cenných výsledků. Patří mezi ně třetí příčka v Super G ze Světového poháru v rakouském Marbachu, druhá přička v superkombinaci ze Světového poháru v rakouském Kaprunu, či třetí místo v Super G ze stejného podniku. Štěpánek byl v seriálových závodech také dvakrát čtvrtý, dvakrát sedmý a jednou osmý.

 

ADÉLA KETTNEROVÁ

 

Osmnáctiletá olešnická lyžařka získala hned dvě bronzové medaile na mistrovství světa juniorů v italském San Sicariu, a to ve slalomu a Super G. V obřím slalomu byla navíc čtvrtá. Kettnerové se dařilo i ve Světovém poháru, při úvodním podniku v italském Ravasclettu si připsala dvě vítězství ve slalomu, při seriálovém finále na domácí půdě v Předklášteří triumfovala v Super G. Na pódiu stála i při podnicích v Kaprunu a Rettenbachu. V konečném hodnocení Světového poháru skončila Kettnerová druhá ve slalomu, třetí v Super G a pátá v souhrnu disciplín.

 

Oficiálním partnerem KBS 2015 je RWE

Fotogalerie


Partneři