Kompletní medailová sbírka pro český tým v prvním závodě SP

Kompletní medailová sbírka pro český tým v prvním závodě SP

2 min 49 s

Čeští travní lyžaři na prvním závodě Světového poháru v Piešťanech posbírali kompletní medailovou sbírku. O skvělé výsledky českého týmu se postarala Alena Veselá, Martin Barták a Eliška Rejchrtová.


V sobotu 5. června odstartoval ve slovenských Piešťanech prvním závodem ve slalomu Světový pohár v travním lyžování. Pro české lyžařky i lyžaře začal Světový pohár výborně. V ženské kategorii zahájila Alena Veselá sezonu vítězstvím a potvrdila tím svoji formu a tvrdou předsezonní přípravu.

"S výsledkem jsem naprosto spokojená, sezonu jsem nemohla zahájit lépe. První jízda se mi sice moc nepovedla, ale pak to bylo jen lepší a lepší," zhodnotila Veselá. "Celá sezona je ještě přede mnou a doufám že na dnešní skvělý výsledek navážu zítra i v dalších závodech."

Fantastický výkon předvedla při svém prvním startu také teprve 17letá Eliška Rejchrtová, která obsadila 3. místo. V mužském slalomu se prosadil zkušený třináctinásobný juniorský mistr světa Martin Barták, který si dojel pro stříbro, a potvrdil tím své ambice před zářijovým světovým šampionátem ve Štítné nad Vláří.

Světový pohár v Piešťanech pokračuje zítřejším druhým závodem ve slalomu a česká želízka budou opět v akci!Pomoc Ukrajině