Kompletní medailová sbírka pro Česko! Barták získal zlato, Rašovská stříbro a Abrahamová bere bronz

Kompletní medailová sbírka pro Česko! Barták získal zlato, Rašovská stříbro a Abrahamová bere bronz

6 min 4 s

V sobotu se v Předklášteří čeští zástupci medailově předvedli. Martin Barták slavil v obřím slalomu zlatou medaili, Karolína Rašovská mezi ženami stříbro a Šárka Abrahamová bronz. Jak by ohodnotili své jízdy?


V obřím slalomu se Martin Barták vyšvihl na první příčku a slavil zlatou medaili s náskokem patnácti setin vteřiny. Druhý z Čechů Pavel Ivánek bral deváté místo a Daniel Bláha třinácté. Elitní devatenáctku uzavírala čtveřice domácích vlaječek, a to Josef Jelínek, Robin Polanský, Jiří Havlíček a Jiří Vaverka.

„První kolo jsme měli postavené od našeho trenéra, trénovali jsem to tady, takže mi to vyhovovalo. Druhé kolo bylo od italského o dost rychlejší, bylo to hodně natěsno, ale vyšlo to. Dojezd byl daleko těsnější, než jsem si přál, ale bylo potřeba dojet co nejrovněji a zadařilo se,” narážel zlatý Martin Barták na situaci v závěru druhé jízdy, kdy cílem prakticky proletěl po těsném naskočení do poslední brány. „Tady v Předklášteří to je vždycky super, že je tu spousta přátel a lidí, takže atmosféra skvělá,“ dodal.

Mezi ženami cinkly hned dva cenné kovy. Karolína Rašovská ztratila jen šestatřicet setin sekundy na nakonec vítěznou Rakušanku Laru Taynor. „V první jízdě jsem trošku podjela střední část a ztratila rychlost, ale stačilo mi to na pěkný čas. Trať byla ve druhém kole postavená od našeho trenéra, ve spodní části byla trochu rovnější, ale taky jsem to trefila a zajela pěkný čas. Doma je to vždycky speciální, protože tady hodně trénujeme a samozřejmě tady mám rodinu, takže to byl pěkný závod. Ještě nás čeká na domácím kopci slalom, poté dva závody Super G v italském Tambre a finále v rakouském Rettenbachu,“ přidala své dojmy Rašovská. 

Šárka Abrahamová slavila bronzovou medaili, když měla jen setinový náskok na čtvrtou příčku. Blýskla se zejména ve druhém kole, kdy zajela vůbec nejrychlejší čas. „Na první jízdě jsem si říkala před začátkem, že to bude fajn, pak jsem teda bohužel v jedné bráně před cílem zašlápla, takže nebyla úplně super, ale do druhé jízdy jsem šla s tím, že už nemám co ztratit, takže jsem to tam poslala a vydalo to. Cítila jsem se skvěle. Je tady hodně známých, takže podpora byla veliká. Letos jsem už ve Švédsku byla čtvrtá těsně pod bednou, ale samozřejmě bedna je mnohem víc, ještě doma. Jsem spokojená. Musím ještě zvládnout slalom a dál mám od závodů měsíc a půl pauzu, takže budeme trénovat a trénovat,“ shrnula Šárka Abrahamová. 

Lenka Knorová s Anetou Koryntovou uzavíraly elitní desítku, třináctou příčku brala Sára Stloukalová a od patnáctého místa se seřadily Lucie Kutínová a Anna Ježová. Na konec první dvacítky se probojovaly po sobě Nikola Gergelyová, Martina Bílá a Tereza Peškarová. Pomoc Ukrajině