Kombinace českým travařům nevyšla. Druhý závod na MSJ dokončil jen Adámek

Kombinace českým travařům nevyšla. Druhý závod na MSJ dokončil jen Adámek

5 min 4 s

Po výtečném úvodním dnu juniorského mistrovství světa v Rettenbachu, kdy se v super G povedlo posbírat celkem tři medaile, se další disciplína českým travním lyžařům nevyvedla podle představ. Zrádnou kombinaci dokončil jako jediný šestnáctiletý Jakub Adámek, jenž obsadil v závodě juniorů šesté místo.


Českým reprezentantům se závod nevyvedl podle představ, když takřka všichni nedokončili. Jedinou výjimkou byl Jakub Adámek, který kombinaci obou disciplín dojel na šestém místě. Zlato bral Leopolda Schoen z Rakouska. Stříbro připadlo Italovi Alexovi Gallerovi a bronz jeho krajanovi Nathanovi Segantimu.

 

„Se svým dnešním výkonem jsem velice spokojený, jelikož jsem první rok v juniorech a toto je moje první velké umístění,“ hodnotil své vystoupení Adámek. 

 

„Závod byl dnes opravdu těžký, dnešní závody totiž zkomplikovalo nepříznivé počasí,“ poodhalil důvody spousty výpadků svých krajanů i soupeřů. „Trať byla velice kluzká a naštěstí jsem kvůli svému umístění v prvním kole startoval jako jeden z prvních, tak trať nebyla úplně zničená.“

 

Závod absolvovalo i dalších pět juniorů, ale žádnému z nich se nepovedlo dokončit. Už v super G vypadl Jozef Jelínek, Aleš Knor pak nenastoupil do slalomu a slalomářská trať se stala osudná Václavovi Knorovi, Danielovi Bláhovi a rovněž Pavlu Ivánkovi.

 

Kombinace dívek pak nedopadla pro české juniorky o moc lépe. Už v super G skončil závod pro Lenku Knorovou, Elišku Rejchrtovou a Sáru Stloukalovou. Slalomářskou trať pak nedokončila Šárka Abrahamová.

 

Zlatou medaili v juniorkách získala Rakušanka Tina Hetfleischová, stříbrnou její krajanka Lara Teynorová a bronz vybojovala Italka Gaia Cassoneová.

 

“Dnešní závod byl opravdu náročný. Celou noc i den pršelo. Chvíli přes provazy vody nebylo vidět. Start se odkládal, ale stejně se nakonec jelo za deště. V těchto podmínkách je hrozně těžké nejen závodit, ale také pro nás vymyslet a postavit trať. Výsledků je samozřejmě škoda, ale především jsme rádi, že se v těchto náročných podmínkách nikomu z našich závodníků nestalo nic vážného,” komentoval druhý závod juniorského šampionátu reprezentační trenér Daniel Mačát a dodal: “Bohužel ani zítřejší předpověď nevypadá o mnoho lépe, tak nám nezbývá než doufat, že se nevyplní a budou trochu lepší podmínky.” 

 

Program juniorského šampionátu travních lyžařů v rakouském Rettenbachu bude v sobotu pokračovat závody ve slalomu. V neděli pak budou na programu obří slalomy.

 Pomoc Ukrajině