×
Gardavský znovu stříbrný. Dudíková se Štěpánkem v elitní desítce

Gardavský znovu stříbrný. Dudíková se Štěpánkem v elitní desítce

08.09.2017

Slalom speciál na mistrovství světa v rakouském Kaprunu naprosto ovládla domácí reprezentace. Jan Gardavský se ale dokázal vklínit mezi dvojici domácích a urval druhé stříbro. Martin Štěpánek uzavřel top 10 a Dominika Dudíková skončila jako nejúspěšnější Češka devátá.

Po deštivém týdnu vysvitlo pod kitzsteinhornským ledovcem konečně slunce a ideální lyžařské podmínky skvěle sedly domácímu týmu. V ženách zvítězila Jacquline Gerlachová. Mezi muži triumfoval Michael Stocker a bronz bral Hannes Angerer.

Jan Gardavský byl po prvním kole až pátý. „V prvním kole jsem několikrát chyboval. Bylo zatočenější a klouzalo. Domácí trenéři to postavili svým svěřencům na míru a bylo to vidět. Ujeli nám,“ popisoval Gardavský

V druhém však zajel suverénně nejrychlejší čas, který ho vystřelil až k medaili. „Rychleji už v tom druhém kole jet nešlo. Stocki byl ale bezchybný a náskok z prvního kola mu stačil,“ pousmál se Gardavský a dodal: „Ale mám tři medaile, a to je skvělé. Uvidíme, jestli dokážu ještě něco přidat zítra, ale myslím, že tu jsou mnohem lepší obřákáři.“

Martin Štěpánek byl naopak spokojenější po kole prvním, když figuroval na průběžné třetí příčce. Nakonec se však musel spokojit s 10. místem. „V této slalomářské konkurenci se zaváhání neodpouští. Po prvním kole bylo v jedné vteřině naskládaných 12 závodníků. Bylo to neuvěřitelně těsné,“ vysvětlil reprezentační trenér Daniel Mačát.

Martin Barták se tentokrát musel spokojit s 12. příčkou. „Hned první kolo mi nesedlo. Ani nevím proč,“ přiznal Barták. Naopak spokojení se svým výkonem byli další čeští slalomáři. Adamu Hromádkovi těsně unikla patnáctka a skončil sedmnáctý. Trojice Mačát – Máca - Soltík se pak seřadila od 20. po 22. místo.

Mezi ženami se nejvíce dařilo Dominice Dudíkové, která si vyjela deváté místo. Adéla Kettnerová i Karolína Rašovská vypadly už v prvním kole. „Obou holek bylo dnes škoda. Vypadly až v úplném závěru. Adéla udělala chybu a Káji už asi došla šťáva. Přeci jen nemá letos tolik natrénováno. Loni absolvovala dvě operace kolene a rekonvalescence byla dlouhá,“ konstatoval Mačát.

V sobotu uzavře letošní světový šampionát obří slalom. Největším favoritem je vítěz Světového poháru Edoardo Frau z Itálie. Obří slalom je ale parádní disciplínou i Bartáka a Štěpánka, kteří bok po boku ovládli poslední obří slalom Světového poháru na domácí půdě v Předklášteří.

Fotogalerie


Partneři