FIS GRASSKI CHILDREN CUP 2021: České naděje ovládly celkové pořadí v šesti z osmi věkových kategorií

4 min 12 s

Poslední zastávkou FIS GRASSKI Children Cupu 2021 byl německý Neudorf, kde se rozhodovalo nejen o vítězích jednotlivých závodů, ale i o celkovém pořadí seriálu. Čeští závodnici a závodnice v celkovém pořadí dominovali – ovládli šest z osmi věkových kategorií.

V kategorii do deseti let vyhrála závod ve všestrannosti Rakušanka Marie Prochasková. Zbývající dva závody v Neudorfu, tedy obří slalom a slalom, vyhrála Christina Zickbauerová. Ta s celkovým počtem 390 bodů ovládla i celkové pořadí této věkové kategorie. Zcela dominantně si o víkendu vedl Slovák Matěj Vítek, ten zvítězil ve všech třech závodech a se ziskem 400 bodů bere celkové 1. místo. Na druhé příčce skončil se 110 body Čech Jan Šebek.

Mezi děvčaty do 12 let vyhrála gymkanu i obří slalom Eliška Dobrovská. Poslední ze závodů, tedy slalom, ovládla Karolína Suchá. Ta nakonec v celkovém pořadí skončila na 2. místě, 30 bodů za první Eliškou Dobrovskou. Kategorii chlapců do 12 let zcela jasně dominoval Matyáš Štěpán. Ten vyhrál všechny závody jak v předposledním díle seriálu v Předklášteří, tak i v Neudorfu, a se ziskem 400 bodů se mohl radovat z celkového vítězství.

V kategorii dívek U14 celkově zvítězila Tereza Bláhová se ziskem 380 bodů. Bláhová v Německu vyhrála slalom i obří slalom. O něco dramatičtější to bylo u chlapců U14. V Neudorfu vyhrál gymkanu Jan Pešl, obří slalom Rakušan Dominic Zickbauer a slalom Robin Polanský. Poslední jmenovaný díky tomuto vítězství uhájil těsné vedení před druhým Janem Pešlem a letošní Children Cup celkově ovládl.

Aneta Koryntová zvítězila v letošním ročníků se ziskem 380 bodů mezi dívkami do 16 let i díky víkendovým výhrám ve všestrannosti a slalomu. Druhá skončila Rakušanka Tina Hetfleischová.

Suverénně si na německém kopci počínal i Daniel Bláha v kategorii U16. Vyhrál zde gymkanu a obří slalom a stal se celkovým vítězem své věkové kategorie.