Žáci úspěšně odstartovali Mezinárodní žákovský pohár. Dospělí otestovali trať pro mistrovství světa

Žáci úspěšně odstartovali Mezinárodní žákovský pohár. Dospělí otestovali trať pro mistrovství světa

4 min 31 s

První červencový víkend patřil prvnímu kolu Mezinárodního žákovského poháru v Marbachu spojený se závody FIS. Závodům ve švýcarském středisku netradičně přálo počasí. Díky spojení žákovských a dospělých závodů panovala skvělá atmosféra, kterou umocňoval pohled na zasněžené vrcholky hor. Oba reprezentační výběry přivezly dohromady 17 medailí.


Žáci po zásluze dominovali

Sobota patřila slalomu a naši žáci zúročili měsíc plný dřiny. Zlato ve svých kategoriích získali Šimon Liška, Daniel Bláha, Sára Stloukalová a Jakub Černický. Na bedně skončila také další čtveřice závodníků: Tereza Bláhová, Jiří Havlíček, Sára Pánková a Aneta Koryntová.

V nedělním obřím slalomu jsme potvrdili spolu s Italskou reprezentací dominantní postavení v žákovských závodech. V kategorii U12 opět vyhráli oba naši zástupci Tereza Bláhová a Šimon Liška. V mladších žácích obsadil Dan Bláha druhé místo a Jiří Havlíček skončil třetí. Dívky obsadily dvě první pozice. Zvítězila Aneta Koryntová před Annou Ježovou. Mezi staršími žákyněmi vyhrála Eliška Reichrtová. Druhé místo obsadila Sára Stloukalová. Jakub Černický po vítězství ve slalomu vybojoval v obřáku druhé místo.  

Junioři a dospělí vyzkoušeli trať na blížící se mistrovství světa

Pro juniorskou i seniorskou výpravu byl tento FISový závod přesunutý z Bömmeli důležitou zkouškou před srpnovým světovým šampionátem, který se uskuteční na stejném svahu.

V sobotním slalomu se českým barvám na rozdíl od žáků nedařilo a česká vlajka se na stupních vítězů neobjevila ani jednou. V nedělním obřím slalomu si to však většina závodníků vynahradila. V mužích po prvním kole vedl Martin Barták před domácími favority Stefanem Portmannem a Domenicem Sennem. V ženách zajela výborně Šárka Abrahamová a do druhého kola nastupovala z druhého místa. Oba ve druhém kole, za mohutného povzbuzování žáků, své umístění potvrdily. 

 

Pro nejaktuální informaci i pohled do zákulisí sleduj Facebook Travní lyžování i Instagram @travnilyzovani

 

Výsledky FIS závodů zde.

Výsledky Mezinárodního žákovského poháru zde.

 

 Pomoc Ukrajině