Finále SP v travním lyžování: Abrahamová a Barták si v Super G dojeli pro umístění na bedně

Finále SP v travním lyžování: Abrahamová a Barták si v Super G dojeli pro umístění na bedně

3 min 16 s

V italském Tambre tento víkend probíhá finále Světového poháru v travním lyžování. Dnes byl na programu závod v Super G a slalomu. Super G vyšlo českým reprezentantům skvěle, Šárka Abrahamová si dojela pro druhé místo, Martin Barták byl třetí.


Šárka Abrahamová zajela trať v čase 39.50 s a nestačila pouze na domácí Margheritu Mazzonciniovou. Na stupních vítězů je doplnila Kristin Poschová z Rakouska. „Dnešní závod se mi jel moc dobře, byla jsem na dnešek dobře připravená a trať mi seděla,“ řekla po závodu Abrahamová. Pro českou závodnici druhé místo v dnešním závodu znamená posun jak v hodnocení super G, tak i celkovém pořadí Světového poháru. „Díky dnešnímu výsledku jsem se posunula na třetí místo této disciplíny a zároveň i na třetí příčku celkového hodnocení seriálu. Moc se těším na zítřejší obřák a doufám, že se mi to povede alespoň stejně jako dnes Super G.“

Mužský závod byl o poznání dramatičtější. Nejrychleji cílem projel Rakušan Hannes Angerer, druhý byl Ital Edoardo Frau. Český reprezentant Martin Barták dojel na třetím místě se ztrátou pouhých 0.13 s na vítězného Rakušana.

Kromě Super G se v sobotu jel i slalom. Mezi muži slalom ovládl Angerer, z Čechů byl nejlepší Martin Barták na 6. místě. Ženský slalom zvládla nejrychleji Kristin Poschová, nejlepší Češka Petra Mlejnková brala pátou příčku.

Zítra je v Tambre na programu obří slalom.Pomoc Ukrajině