Eliška Rejchrtová si na SP v Cortině dojela pro bronz v obřím slalomu

Eliška Rejchrtová si na SP v Cortině dojela pro bronz v obřím slalomu

3 min 29 s

Po krátké pauze se opět vrací Světový pohár v travním lyžování, jehož čtvrtá zastávka zamířila do italské Cortiny D’Ampezzo. Během prvního dne závodů v Dolomitech se nejvíce dařilo mladičké Elišce Rejchrtové, která si dojela pro bronz v obřím slalomu. Nepopulární „bramboru“ získal Martin Barták – od bronzu ho tentokrát dělilo 24 setin sekundy.


Sobotní program čtvrtého podniku Světového poháru se nesl ve znamení závodů ve dvoukolovém obřím slalomu. Nejlepší výsledek české výpravy si připsala Eliška Rejchrtová, která v Cortině vystoupala na bronzovou příčku. Na stupních vítězů ji doplnila stříbrná Rakušanka Kristin Posch, zlato vybojovala Nikola Fričová ze Slovenska. Do top osmičky v kategorii žen se vměstnaly ještě tři další Češky – pátou příčku obsadila Šárka Abrahamová, sedmá skončila Alena Veselá a osmé místo brala Petra Mlejnková.

Mezi muži unikla medaile o 24 setin sekundy Martinu Bartákovi, který obsadil nepopulární čtvrté místo. Bronz získal Hannes Angerer z Rakouska, stříbro vybojoval domácí závodník Edoardo Frau a zvítězil Marcel Knapp z Německa. Do první desítky se vešel Aleš Knor, který bral mezi světovou elitou devátou příčku. Další z Čechů Jan Borák, Filip Machů a Václav Mačát skončili ve druhé desítce.

„Naši závodníci ukázali, že mají velkou formu. Medaili tentokrát vybojovala Eliška a jsem moc rád, že se to podařilo závodnici, která se Světového poháru účastní prvním rokem. Bodovali i další reprezentanti, první den tak hodnotím určitě pozitivně,“ uvedl Daniel Mačát, šéftrenér české reprezentace.

Zítra českou reprezentaci čeká super G, které začne v 11 hodin. Přímý přenos můžete sledovat zde.Pomoc Ukrajině