Dvěma sprint slalomy v Santa Caterině vyvrcholil Světový pohár travních lyžařů

Dvěma sprint slalomy v Santa Caterině vyvrcholil Světový pohár travních lyžařů

3 min 16 s

Santa Caterina udělal definitivní tečku za letošním ročníkem seriálu Světového poháru travních lyžařů. V italském středisku se ve čtvrtek a v pátek jely dva poslední závody – sprint slalomy.


V pátečním závodě se skvělým výkonem prezentoval Martin Barták. Před jeho závěrečným kolem to vypadalo na čtvrté místo, ale Martin předvedl fantastickou jízdu a posunul se na stříbrnou příčku jen 28 setin za vítězným Italem Gritim.

Mezi ženami protnula fotobuňku třetím nejrychlejším časem Karolína Rašovská. I tak to na ale "bednu" nestačilo, protože nejvyšší stupínek shodným časem obsadila Slovenka Míková a Rakušanka Gerlachová, třetí byla Hetfleisová z Rakouska.

Ve čtvrtečním závodě se na nepopulární čtvrté místo probojovala Adéla Kettnerová. Zvítězila Barbara Míková. Mezi muži byl z českých reprezentantů nejvýše Barták na sedmé příčce. Vyhrál opět Ital Griti.

Letošní seriál Světového poháru byl velice vyrovnaný. Křišťálový glóbus putuje na Slovensko díky Míkové. Naše děvčata se seřadila těsně pod stupni vítězů. Adéla Kettnerová obsadila čtvrté místo a Dominika Dudíková byla pátá. Celkové vítězství v kategorii mužů slavil Ital Edoardo Frau. Osm bodů za bronzem skončil čtvrtý Martin Barták, osmý byl Jan Gardavský.

Už v sobotu se česká výprava přesouvá na mistrovství světa juniorů, které bude hostit rovněž Itálie. Šampionát v Saurisu odstartuje v úterý 28. srpna úvodními obřími slalomy. 

Podrobné výsledky z posledního podniku SP naleznete zde.Pomoc Ukrajině