Druhý den, druhá bedna! Adéla Kettnerová končí ve finálovém slalomu stříbrná

Druhý den, druhá bedna! Adéla Kettnerová končí ve finálovém slalomu stříbrná

4 min 54 s

Druhý den finále Světového poháru byl v italském Schilpariu na programu slalom speciál a české barvy na stupních vítězů opět nechyběly. Adéla Kettnerová našla pouze jedinou přemožitelku a brala stříbro. Vedoucí muž Světového poháru Martin Barták skončil pátý.


Adéla Kettnerová rozjela závod skvěle. Na těžké trati se jí zadařilo hned v prvním kole a do druhého nastupovala ze stříbrné pozice. "První kolo bylo hodně obtížné a moc jsem si na něj nevěřila. V tom druhém jsem zase byla trochu nervózní, protože jsem letos kvůli svým chybám v druhých jízdách už několikrát o dobré umístění přišla. Ale zvládla jsem to,” komentovala dvaadvacetiletá Češka. 

Mistryně světa v super G udržela nervy na uzdě a v cíli se mohla radovat z dalšího umístění na stupních vítězů: “Když jsem dorazila do cíle, posbírala plíce a zjistila, že jsem druhá, byla opravdu šťastná. Svah je tady hodně dlouhý a na slalom i těžký. Naštěstí mně to dnes sedlo.” Kettnerovou mezi ženami skvěle doplnila šestá Petra Mlejnková. Z vítězství se radovala už jistá vítězka Světového poháru 2019 Jacqueline Gerlachová. 

Martin Barták v boji o křišťálový glóbus nezaváhal ani ve slalomu. Díky dvěma stabilním jízdám se zařadil těsně za svého největšího rivala Edoarda Fraua a dojel pátý. V celkovém hodnocení tak před posledními dvěma starty drží náskok 165 bodů. Už po sobotním super G, tak může být o vítězi Světového poháru jasno. 

Elitní desítku finálového slalomu vybojoval také osmý Filip Machů. Těšně za TOP10 na dvanácté místo se zařadil Jan Kašický. Dařilo se i Vojtěchovi Krejčímu, který si zajel svoje maximum ve Světovém poháru, když obsadil sedmnáctou příčku.

Nejlépe z Čechů měl slalom rozjetý juniorský mistr světa z této disciplíny Jan Borák, který byl po prvním kole dokonce ve vedení. V druhé jízdě ale chyboval a závod nakonec nedokončil.

Finále Světového poháru pokračuje v sobotu obřím slalomem - parádní disciplínou Martina Bartáka. První kolo se rozjede v 10:15. Druhé je na programu v 15:00.

Kompletní výsledky najdete fis-ski.com.

Pro nejaktuálnější informace i pohled do zákulisí sledujte Facebook Travní lyžování a Instagram @travnilyzovani.

 

 Pomoc Ukrajině