Druhý den a druhé zlato: Barták je na juniorském šampionátu zatím bezchybný

Druhý den a druhé zlato: Barták je na juniorském šampionátu zatím bezchybný

3 min 25 s

Ani druhý den mistrovství světa juniorů v italském Montecampione neodcházejí Češi s prázdnou. V náročném slalomu podržel české barvy suverén juniorské kategorie Martin Barták a pro své druhé zlato si dojel s náskokem téměř jeden a půl vteřiny. Do elitní desítky se probojoval také nováček v týmu Jan Kašický.


“Myslel jsem si, že dnes to bude těsnější, ale soupeři narozdíl ode mě chybovali,” hodnotí druhý závod Martin Barták. “Jsem v polovině. Nejdůležitější teď bude neztratit koncentraci. Taky doufám, že tu naši medailovou sbírku doplní i někdo jiný z týmu,” prozradil další plány už devítinásobný juniorský mistr světa.
 
Za Bartákem se seřadili dva domácí závodníci. Stříbro bral Davide Saviane a bronz Daniele Buio.
 
Naděje na zbytku týmu skončily hned v prvním kole, které vytyčil švýcarský trenér Clemens Caderas. “V prvním kole byla v dolní polovině jedna přitažená kombinace a kdo tam najel bez přípravy, většinou skončil. Zítra to snad napravíme,” popisuje Mačát.
 
Závod juniorek ovládly Japonky. Stejně jako včera se z titulu juniorské misryně světa radovala Chisaki Maedová. Stříbrná skončila další zkušená Japonka Tamura Minoriová. S bronzem se nakonec musela spokojit nejmladší z trojice Marino Maedová, která po prvním kole vedla a kvůli chybě v druhé jízdě klesla na třetí pozici.  
 
Ve čtvrtek se v Montecampione jede kombinace. SG odstartuje v 10:30 a slalom ve dvě odpoledne. Martin Barták bude bojovat o svůj desátý titul. Reputaci si budou chtít napravit také Karolína Rašovská a Václav Mačát, kteří by chtěli znovu bojovat o medaile.
 
---
Foto: Petra Ivánková


Pomoc Ukrajině