Druhou zastávku ČP ve Svinci ovládli Rašovská s Bartákem, mezi juniory slavili Rejchrtová a Aleš Knor

Druhou zastávku ČP ve Svinci ovládli Rašovská s Bartákem, mezi juniory slavili Rejchrtová a Aleš Knor

3 min 14 s

Předposlední víkend v červnu patřil závodům Českého poháru ve Svinci, kde kategorie do čtrnácti let soutěžili v obřím slalomu a starší ve slalomu. Týden před domácí zastávkou Světového poháru v Předklášteří slavila mezi juniorkami Eliška Rejchrtová, juniorskou kategorii ovládl Aleš Knor. Ženám vládla Karolína Rašovská a pro zlato si dojel také Martin Barták.


Kategorie U10 až U14 se ve Svinci soustředily společně s talenty na obří slalom. V závodech do desíti let brala Lea Havelková první místo, mezi chlapci skončil druhý Tobiáš Kafka. Mezi děvčaty U12 vládla Anna Bočková, z chlapců byl nejlepší z Čechů druhý Kristián Kafka. Do čtrnácti let si vedli nejlépe Thea Trnková a Ondřej Hrynyšin, kategorii talentů ovládly Kateřina Voborná a Sára Maková.

Od kategorií U16 a výše byly na programu závody ve slalomu, v nichž mezi staršími žačkami triumfovala Karolína Suchá před Terezou Bláhovou a mezi žáky Matyáš Štěpánek, za kterým dojeli druhý Lukáš Hrynyšin a třetí Sebastian Juhos.

Eliška Rejchrtová si počínala mezi juniorkami nejlépe, když na stříbrné pozici dojela Aneta Koryntová a na bronzové Anna Ježová. Aleš Knor slavil vítězství mezi juniory před Danielem Bláhou a Robinem Polanským.

V našlapané soupisce žen si dojela pro první příčku Karolína Rašovská, která o třiadvacet setin sekundy předčila Šárku Abrahamovou. Mezi muži bral první místo Martin Barták a v kategorii masters zvítězil Jiří Topinka starší o pouhou setinu sekundy před Janem Halou.Pomoc Ukrajině