Druhé zlato po Bartáka, bronzová radost Abrahámové

Druhé zlato po Bartáka, bronzová radost Abrahámové

4 min 39 s

I ve druhém soutěžním dni Mistrovství světa juniorů v travním lyžování dosáhli čeští závodníci na medaile. Čtvrteční Super G ovládl Martin Barták, bronzovou medaili přidala Šárka Abrahámová. Celkem šest českých lyžařů a lyžařek figurovalo v top desítce.


Martin Barták nenašel přemožitele ani ve druhém závodě juniorského světového šampionátu. Přestože nebyl se svým výkonem v Super G zcela spokojený, čas 31.47s mu zajistil zlatou medaili. „Nejelo se mi úplně dobře, ale na vítězství to stačilo. Ještě mám před sebou další dva závody,“ zhodnotil Barták. „Už se trochu těším, až si v sobotu budu moct dát pivo,“ dodal s úsměvem. Stříbro a bronz putuje do Itálie zásluhou Davida Savianeho a třetího Filippa Zamboniho. 

Pouze tři setiny od medaile skončil český reprezentant Václav Mačát. „Byl to opravdu kousek, tak to teď mrzí,“ přiznal Mačát. „Ale na druhou stranu je to pořád lepší než včerejšek. Můžu to brát jako potvrzení toho, že na medaili mám, a ještě jsou přede mnou dvě šance nějakou z nich urvat,“ připomněl Mačát svůj středeční výpadek. Mezi elitní desítku se vešli ještě další dva Češi – včerejší stříbrný medailista Filip Machů bral sedmé místo, hned za něj se zařadil Jan Borák. 

Kategorii juniorek ovládly stejně jako včera japonské sestry Maedaové – starší Chisaki si dojela pro zlato a Marino získala další stříbro. Na vytouženou medaili dosáhla Šárka Abrahámová, která slaví vůbec první cenný kov v kariéře v rámci světových šampionátů. „Jela jsem mezi prvními, proto jsem musela dole ještě dlouho čekat, zda na mě nějaká placka zbyde, ale věřila jsem si, že by se to mohlo povést,“ okomentovala v cíli Abrahámová. „. Jelo se mi moc dobře, ale vždycky je co zlepšovat. Trať byla pěkná, postavená podobně, jak jsme ji trénovali, takže mi seděla,“ dodala bronzová medailistka. Alena Veselá skončila pátá, Martina Bílá jedenáctá.  

Mistrovství světa juniorů v travním lyžování pokračuje páteční super kombinací, klání ve Štítné ukončí sobotní dvoukolový slalom.

Kompletní výsledky najdete zde.  

Pro nejaktuálnější informace i pohled do zákulisí sledujte Facebook Travní lyžování a Instagram @travnilyzovaniPomoc Ukrajině