Další vítězství! Na FIS závodech v Rakousku kralovali Barták a Kettnerová

Další vítězství! Na FIS závodech v Rakousku kralovali Barták a Kettnerová

5 min 43 s

Víkendový závod FIS v rakouském Schwarzenbachu nabídl další letošní srovnání nejlepších „travařů“ světa. Velkou formu znovu potvrdil český talent Martin Barták, jenž vyhrál superobří slalom a stupně vítězů neopustil ani v dalších dvou závodech. Vítězství si připsala také Adéla Kettnerová.


Na programu byly tři discipliny – v pátek superobří slalom, v sobotu obří slalom a v neděli se lyžaři utkali ve slalomu. Na startu se sešla téměř kompletní světová špička. Trať byla sice tvrdá, ale kvalitně připravená a počasí závodníky především v sobotu potrápilo vysokými teplotami.

Hned úvodní superobří slalom potvrdil formu českého juniora Martina Bartáka, který po bezchybném výkonu převálcoval domácího Posche a vybojoval další své vítězství v závodech FIS. Do první desítky se vešli ještě čtyři Češi - Martin Štěpánek skončil čtvrtý a za něj se na 5. až 7. místě seřadili Filip Machů, Martin Soltík a Václav Mačát. Naše děvčata si s tratí poradila také velmi dobře. Adéla Kettnerová mezi ženami napodobila výkon Bartáka a s přehledem vyhrála. Dominika Dudíková dojela šestá.

V sobotním obřím slalomu viděli diváci opět vyrovnané výkony. V závodě žen se tentokrát prosadila domácí Kristin Hetfleischová, z bronzové příčky se radovala Adéla Kettnerová. Obřím slalom mužů sliboval také velkou bitvu. Mezi travařskou elitu se výborným výkonem v prvním kole znovu prodral stříbrný Martin Barták a díky skvělým jízdám v obou kolech druhou příčku udržel, přičemž ztratil pouhých čtyřicet tři setin vteřiny na úřadujícího mistra světa Rakušana Michaela Stockera. Do první desítky se dokázali vklínit ještě šestý Martin Štěpánek, sedmý Filip Machů a osmý Martin Soltík.

V neděli čekal na závodníky závěrečný slalom. Slalomový svah se při ranním tréninku ukázal jako příliš tvrdý a dokonce přinutil jury snížit start. Povrch svahu byl technicky náročný, ale skvělým českým slalomářům to celkem vyhovovalo. Martin Barták znovu potvrdil vynikající formu a jeho souboj s úřadujícím mistrem světa a místními skvělými slalomáři byl ozdobou víkendového měření sil. Našemu nadějnému juniorovi se podařilo dojet znovu na stříbrné pozici, když prohrál jen s domácím spolufavoritem Zickbauerem - v prvním kole o šest a ve druhém kole jen o čtyři setiny. Nejlepšího slalomáře planety porazili oba poměrně výrazným způsobem Stockera o více než půl vteřiny. Skvělý výkon v obou kolech předvedli i další dva junioři. Václav Mačát byl mezi muži na sedmém místě a Jakub Ševčík mu sekundoval na osmé příčce.

Kompletní výsledky naleznete zde.Pomoc Ukrajině