Další dvě medaile na SP v Marbachu. Gardavský bere stříbro, Kettnerová bronz

Další dvě medaile na SP v Marbachu. Gardavský bere stříbro, Kettnerová bronz

2 min 45 s

Česká výprava travních lyžařů si ze třetího podniku Světového poháru ve švýcarském Marbachu odváží tři cenné kovy. Po sobotním bronzu Martina Bartáka v obřím slalomu dnes v Super G vybojoval Jan Gardavský stříbro a Adéla Kettnerová další bronz.


V Marbachu  vládlo v neděli příjemné slunečné počasí. Do závodu Světového poháru pořadatelé jako první pustili ženy. Adéla Kettnerová napravila včerejší zaváhání ve druhém kole obřího slalomu a vybojovala bronz za druhou Rakušankou Gerlachovou a první Slovenkou Míkovou, která po sobotním vítězství vládla i v neděli.

Také mezi muži vládl v obou víkendových závodech pouze jeden závodník - domácí favorit Stefan Portmann. Ten po projetí cílem vedl až do startu našeho Jana Gardavského. Český lyžař předvedl bezchybný výkon, na mezičase byl stejně rychlý jako Švýcar, ale v cíli z toho bylo nakonec vynikající stříbro pouhé tři desetiny za vítězem. Těsně pod stupni vítězů skončil dnes šestý Martin Barták, jenž bral v sobotním obřáku bronz.

Dominika Dudíková obsadila sedmou příčku, Martin Máca byl 17., o příčku za ním se umístil Martin Soltík a na 24. a 25. pozici se seřadili Václat Mačát a Filip Machů.

Kompletní výsledky naleznete zde.Pomoc Ukrajině