O vítězích Českého OR poháru v travním lyžování je rozhodnuto

3 min 4 s

Minulý víkend uzavřelo sezonu travních lyžařů Mistrovství České republiky v Předklášteří u Brna, které bylo zároveň finálem Českého OR poháru 2019. Národní šampionát nabídl těsné souboje v jednotlivých závodech, ale zamíchal i s celkovým pořadím v Českém OR poháru.

Za účasti téměř 80 závodníků z pěti zemí se bojovalo o tituly mistra republiky ve třech disciplínách: obřím slalomu, super G a slalomu. Kompletní hattrick získala hned čtveřice závodníků Juraj Viskupič (talent), Tereza Bláhová (U12), Aneta Koryntová a Daniel Bláha (U14). Po dvou titulech triumfech vybojovali Matyáš Štěpánek (U10), Robin Polanský (U14), Sára Stloukalová, Jakub Černický (U16) a Adéla Kettnerová (ženy).

Tradičně nejvyrovnanější byl boj o tituly mezi muži a juniory. V úvodním obřím slalomu zvítězili Filip Machů (junioři) a Adam Hromádko (muži). Super G patřilo dvěma legendám travařského sportu Martinu Bartákovi (junioři) a Janu Němcovi (muži). V závěrečném slalomu vyhrál Lukas Richter (junioři) z Německa a domácí Martin Máca (muži).

Z vítězství v celkovém pořadí Českého OR poháru se mohou radovat Tereza Peškarová (talent), Karolína Suchá, Matyáš Štěpánek (U10), Tereza Bláhová, Robin Polanský (U12), Aneta Koryntová, Daniel Bláha (U14), Sára Stloukalová, Jakub Černický (U16), Šárka Abrahamová (juniorky), Martin Barták (junioři), Adéla Kettnerová (ženy), Martin Soltík (muži).