Čeští travní lyžaři po devíti letech ovládli pořadí národů Světového poháru

Čeští travní lyžaři po devíti letech ovládli pořadí národů Světového poháru

6 min 3 s

Nedělní závod v obřím slalomu uzavřel poslední zastávku Světového poháru v italském Tambre. Nejlepší českou závodnicí se stala Šárka Abrahamová, která dojela třetí. Česká závodnice si navíc zajistila bronzovou pozici v celkovém hodnocení Světového poháru, stejné finální umístění bere také Martin Barták. Česká republika triumfovala v pořadí národů a po devíti letech slaví křišťálový glóbus.


Mezi ženami si s dnešní tratí nejlépe poradila Kristin Poschová z Rakouska, druhá skončila Slovenka Nikola Fričová, bronzovou medaili si vyjela česká závodnice Šárka Abrahamová, která tak navázala na pódiové umístění ze sobotního Super G. „S dnešním obřím slalomem jsem moc spokojená, kopec mi opravdu sedl. Dokázala jsem si, že mi letos obřáky jdou,“ hodnotila závod Abrahamová. Češka si navíc díky skvělým výkonům v Tambre udržela třetí pozici v celkovém hodnocení jednotlivkyň v elitní travařské sérii. Teď už se ale Šárka Abrahamová soustředí na domácí mistrovství světa. „Na mistrovství světa se moc těším. Vzhledem k tomu, že mám ve Štítné letos dost natrénováno, tak doufám, že z toho bude nějaká placka. Dám do toho všechno.“ V elitní desítce závodnic Abrahamovou doplnily druhá žena pořadí ve slalomu a celkově čtvrtá Alena Veselá, sedmá Eliška Rejchrtová a desátá Sára Stloukalová.

Mužský obří slalom vyhrál domácí Edoardo Frau, kterého na stupních vítězů doplnili stříbrný Švýcar Mirko Hueppi a bronzový Ital Lorenzo Dante Marco Gritti. Nejlepším z Čechů byl Jan Borák, který skončil desátý. V celkovém pořadí jednotlivců v hodnocení Světového poháru obsadil třetí příčku Martin Barták. „Světový pohár byl letos hodně nabitý, celkový vítěz Hannes Angerer nedal v podstatě nikomu šanci a zaslouženě vyhrál. Naopak mně letos nevyšlo skoro nic, třetí místo není ideální, ale zároveň to určitě není špatný výsledek. O to víc se ale těším na mistrovství světa. Jsou to vždy úplně jiné závody, které vždycky přinesou nějaké překvapení,“ okomentoval Barták. V top desítce hodnocení figuruje také Jan Borák, a to na osmé příčce.

Česká reprezentace díky skvělým výkonům v celé sezóně získala po devíti letech křišťálový glóbus za vítězství v pořadí národů. „Finálový závod v Tambre se nám vyvedl, udrželi jsme náskok před reprezentací Itálie a vezeme domů křišťálový glóbus. Světový pohár byl letos velmi vyrovnaný, jak mezi reprezentacemi, tak mezi jednotlivci. Rozhodovalo pár bodů, což dává příslib velmi kvalitních závodů na MS ve Štítné,“ hodnotí sezonu šéftrenér reprezentace Daniel Mačát.

Slavnostní zahájení mistrovství světa v travním lyžování se uskuteční v pondělí 6. září, sportovní program startuje v úterý 7. září a potrvá do soboty 11. září. Vstup je pro všechny fanoušky volný, akce se řídí aktuálně platnými hygienickými a protiepidemickými opatřeními.Pomoc Ukrajině