Čeští travaři vyráží na Světový pohár s těmi nejvyššími cíli

Čeští travaři vyráží na Světový pohár s těmi nejvyššími cíli

6 min 5 s

Eliška Rejchrtová a Martin Barták už získali dva křišťálové glóby a ve Světovém poháru se pokusí o třetí v řadě. Celá česká reprezentace však míří i v mezinárodní konkurenci na ty nejvyšší stupínky.


Už o víkendu je na programu první zastávka Světového poháru v travním lyžování ve Švédsku. Na konci června je na řadě pokračování v Předklášteří a o tři týdny později v italské Cortině. V Itálii bude i další zastávka, konkrétně v Tambre. Vyvrcholení Světového poháru je v plánu na začátku září v rakouském Rettenbachu.

Travaři za sebou momentálně mají soustředění i první zastávku Českého poháru. „Za úsek travního lyžování musím říct, že máme vždycky skvělou přípravu. Nemáme totiž problémy se sněhem, s počasím, v 99 % máme dobré podmínky na trénink, takže se nám daří odtrénovat to, co si před sezónou naplánujeme. Doufám, i podle posledního závodu Českého poháru, že všichni budou útočit na nejvyšší pozice,“ říká sportovní ředitel travního lyžování Martin Štěpánek.

Do Švédska v ženské kategorii míří Šárka Abrahamová, Lenka Knorová, Aneta Koryntová, Karolína Rašovská a dvojnásobná držitelka křišťálového glóbu Eliška Rejchrtová. „Rejchrtová, Rašovská i Abrahamová, prakticky všechny holky, které jedou, kdokoliv může skončit na bedně. Ani nechci odhadovat, protože bych se netrefil,“ vnímá sílu Češek Štěpánek.

„Ve Švédsku jsem byla minulý rok, takže kopec znám. Doufám, že z toho bude nějaké dobré umístění,“ popisovala Karolína Rašovská a zároveň si vytyčila jasný cíl: „Doufám, že bych se do 6. místa mohla umístit.“

„Určitě se těším. Tím, že je první slalom, mám trošku nervy, protože to není moje nejsilnější disciplína, ale celkově se těším. Letos jsem se připravovala dost, i slalom se zlepšil od loňska, tak doufám, že to bude stačit,“ přidala se Šárka Abrahamová, která rovněž míří na přední příčky: „Určitě by se mi líbila na prvním závodě ve slalomu top pětka, ale uvidíme, jak to půjde.“

V mužské části budou Česko reprezentovat Jan Borák, Filip Machů, Pavel Ivánek a vítěz křišťálového glóbu z posledních dvou sezón Martin Barták. „U kluků to bude extrémně vyrovnané. Pokud se sejde všechno tak, jak má, Borák je excelentní slalomář a Barták taky. To budou asi hlavní tahouni na závodu. Uvidíme, jaká bude jejich aktuální forma,“ popisoval Martin Štěpánek.

Obhajoba křišťálových glóbů a vyhrávání jednotlivých zastávek Světového poháru nebude lehká úloha. Jaká je podle sportovního ředitele travního lyžování šance na úspěch českých barev? „Myslím si, že je vysoká. U holek by mě překvapilo, kdyby medaile nebyly. U kluků nevím přesné pořadí, ale medaile bude,“ dodal Štěpánek před závody ve Švédsku.Pomoc Ukrajině