Českým barvám cinkly během víkendového programu MSJ hned dvě medaile, o oba úspěchy se zasloužila Eliška Rejchrtová

Českým barvám cinkly během víkendového programu MSJ hned dvě medaile, o oba úspěchy se zasloužila Eliška Rejchrtová

5 min 58 s

V posledních dvou dnech juniorského mistrovství světa v Rettenbachu čekal závodníky slalom a obří slalom. V mužských kategoriích jasně dominovali domácí Rakušané a Italové, v obou ženských závodech se však na stupně vítězů probojovala i česká reprezentantka Eliška Rejchrtová.


Nejlepším Čechem ve slalomu byl Pavel Ivánek, který se umístil na šestém místě, elitní desítku pak uzavíral Jozef Jelínek. Zlatá medaile zůstala na domácí půdě zásluhou Sebastiana Posche, zbylé dva stupně obsadili Italové Alex Galler a Andrea Iori.

Ženská kategorie byla pro české barvy mnohem úspěšnější. V těžkých podmínkách se z vítězství radovala domácí Tina Hetfleischová, za kterou skončila stříbrná Eliška Rejchrtová. Bronz získala další Rakušanka Lara Teynorová. 

„Podmínky byly dnes opravdu těžké. Od rána hodně pršelo a chvílemi nebylo ani jisté, zda se dnešní závod vůbec pojede. Po tréninku jsem se cítila poměrně dobře, nicméně slalomy tu jsou hodně těžké, hodně holek vypadlo už v prvním kole. Druhé kolo stavěli sice naši trenéři, ale stavbou to bylo opravdu náročné. O to více si asi této medaile vážím, jelikož ty podmínky byly opravdu náročné,“ popisuje průběh závodu stříbrná Češka. 

Rejchrtová přidala v obřím slalomu další medaili

V obřím slalomu se do konečného umístění probojovali hned tři Češi. Nejlepší Václav Knor na sedmém místě a Daniel Bláha s Jozefem Jelínkem uzavírali dvanáctku. Tentokrát putovaly nejcennější medaile do Itálie. První se umístil Andrea Iori, stříbrný Michael Bertagno a bronz urval pro domácí barvy Sebastian Posch. 

První kolo se stalo osudným hned pro trojici v českých barvách. Pavel Ivánek a Aleš Knor byli diskvalifikováni, Jakub Adámek zase závod nedokončil.

Naprosto stejné medailistky z předchozího dne si rozdělily cenné kovy i v obřím slalomu. Tentokrát si však pro zlato dojela Lara Teynorová, která předčila svou krajanku Tinu Hetfleischovou a bronzovou Elišku Rejchrtovou. 

„Od rána opět pršelo, takže to bylo dost uklouzané. Na obřák jsem se poměrně těšila, jelikož se mi v něm minulý rok podařilo zvítězit. První kolo se mi jelo poměrně dobře a i druhý nejrychlejší čas tomu odpovídal. Na první jsem ztrácela 26 setin, což je stále hratelné. Nicméně jsem v druhém kole udělala obrovskou chybu, když mě rozhodila jedna z děr a to mě stálo hrozně moc času. Původně jsem si ani nemyslela, že bych to zvládla ustát, ale nakonec se to povedlo a i jsem druhé kolo dokončila. Chyba v druhém kole mě hrozně mrzí, jelikož mi je jasné, že jsem mohla skončit lépe, ale jsem ráda, že klaplo alespoň to třetí místo,“ uznala sportovně Eliška Rejchrtová. 

Lenka Knorová s Šárkou Abrahamovou byly diskvalifikovány po prvním kole a Sára Stloukalová nedokončila závěrečnou jízdu.

 Pomoc Ukrajině