Český pohár: Víkendový program v Liberci narušilo počasí. Barták a Rašovská ovládli všechny tři závody

Český pohár: Víkendový program v Liberci narušilo počasí. Barták a Rašovská ovládli všechny tři závody

4 min 13 s

Letošní třetí zastávka Českého poháru v travním lyžování se o uplynulém víkendu odehrála v libereckém Ski areálu Obří Sud. Na programu byly obří slalom, super G a slalom. V dospělých se z vítězství radovali ve všech třech závodech Martin Barták a Karolína Rašovská, mezi juniory dominoval Aleš Knor.


Dle původního rozvrhu byly na sobotu naplánovány obří slalom a super G. Kvůli nepříznivému počasí se v sobotu odjel pouze obří slalom. Mezi juniorkami se vítězná Aneta Koryntová jako jediná dostala v obou jízdách pod 30 vteřin. Na stupních vítězů ji doplnily druhá Eliška Rejchrtová a třetí Šárka Abrahamová. Dominantní byl v kategorii juniorů Aleš Knor. Ten vyhrál před druhým Janem Kašickým v součtu časů o více než čtyři vteřiny. Pro třetí místo si dojel Pavel Ivánek. Kategorii dospělých kralovali suveréni letošní sezóny Karolína Rašovská a Martin Barták. Druhá v kategorii žen skončila Nikola Gergelyová. Bartáka na stupních vítězů doplnili stříbrný Adam Hromádko a bronzový Filip Machů. 

 

V nedělním slalomu se v juniorských kategoriích pořadí na medailových pozicích nezměnilo. Vítězi se stali znovu Aneta Koryntová a Aleš Knor. U dospělých se z triumfu radovali opět Martin Barták a Karolína Rašovská. V mužské kategorii se měnilo pouze třetí místo, které ve slalomu obsadil Martin Máca. 

 

Celý závodní víkend uzavřelo super G. Mezi juniorkami vyhrála Eliška Rejchrtová, druhá skončila Aneta Koryntová a třetí Šárka Abrahamová. Vítězný hattrick dokonali Aleš Knor, Karolína Rašovská a Martin Barták. V kategorii mužů na druhém místě dojel Václav Mačát, třetí Filip Machů. 

 

Poslední závody letošního Českého poháru se budou konat  v Předklášteří od 17. do 18. září v rámci MČR.

 

Kompletní výsledky ČP Liberec ve všech věkových kategoriích zde: 

Výsledky slalomu

Výsledky Super G

Výsledky obřího slalomu

 

 Pomoc Ukrajině