Český pohár v travním lyžování o víkendu pokračoval ve Štítné nad Vláří

Český pohár v travním lyžování o víkendu pokračoval ve Štítné nad Vláří

6 min 22 s

O víkendu se konal Český pohár v travním lyžování ve Štítné nad Vláří. Sobotní program obstaraly závody v superobřím slalomu a obřím slalomu, v neděli závodníci a závodnice absolvovali slalom a talenti si vyzkoušeli obří slalom.


Sobotní program vyplnily závody superobřího slalomu a obřího slalomu. V kategorii do deseti let se mezi dívkami radovala z vítězství Franziska Arnold před Leou Havelkovou, mezi chlapci Jiří Topinka mladší zdolal druhého Teodora Štěpánka. V závodě o dva roky starších závodníků a závodnic se z triumfu radovali Zuzana Kokošková a Matěj Vítek.

V kategorii do čtrnácti letdívkám kralovala Karolína Suchá, chlapcům Sebastian Juhos. Mezi závodníky do šestnácti let zvítězili Robin Polanský a Lívia Lepejová, načež následovaly juniorky, kde nenašla konkurentku Šárka Abrahamová, soutěž juniorů ovládl Václav Knor.

Vítězkou ženského závodu se stala Karolína Rašovská, jež dominovala s náskokem přes dvě vteřiny, prvenství v superobřím slalomu mužů slavil Martin Barták, ten měl na druhého k dobru téměř půl vteřinu. Závodilo se i v kategorii Masters, v níž Jan Hala zvítězil v napínavém souboji před Vladimírem Seifertem a Jiřím Topinkou starším.

V  obřím slalomu vybojovala Franziska Arnold dvě prvenství v jeden den, opět zdolala Leu Havelkovou, stejně tak Jiří Topinka mladší znovu pokořil Teodora Štěpánka. Anna Bočková vrátila porážku ze SuperG Zuzaně Kokoškové a mezi chlapci do dvanácti let Matěj Vítek zase nenašel přemožitele.

Kategorie U14 podruhé patřila Karolíně Suché a Sebastianu Juhosovi, závodnicím do šestnácti let po těsném souboji vládla Tereza Bláhová, chlapcům Matěj Gajdušek. Juniorka Eliška Rejchrtová těsně o 11 setin udolala vítězku SuperG Šárku Abrahamovou, Jakub Adámek si podmanil juniorský obří slalom chlapců.

Mezi ženami zopakovala triumf Karolína Rašovská a stejného vítěze měl i mužský závod, byl jím Martin Barták s náskokem blížícím se jedné vteřině. Dobrou formu potvrdil v Masters Jan Hala, ten vyhrál rozdílem čtyř desetin.

V neděli lyžaři a lyžařky poměřili síly mezi slalomovými tyčemi. Třetí triumf zapsala Franziska Arnold, mezi chlapci Teodor Štěpánek vrátil porážku Jiřímu Topinkovi. Matěj Vítek v kategorii do dvanácti let vyhrál i ve slalomu, mezi dívkami se sobotní královna SuperG Zuzana Kokošková musela po chybě sklonit před vítězkou obřího slalomu Annou Bočkovou i ve slalomu.

Stejné vítěze měly závody U14, a sice Karolínu Suchou a Sebastiana Juhose. V kategorii U16 vyhráli výraznými rozdíly Livia Lepejová a Matěj Gajdušek. Juniorkám vládla Eliška Rejchrtová, juniorům Daniel Bláha.

Slalom žen opanovala Nikola Gergelyová , třetí vítězství v průběhu dvou dnů zaznamenal v závodě mužů Martin Barták, když druhého Filipa Machů porazil o téměř dvě sekundy. Slalom Masters si opět podmanil Jan Hala. V neděli se konaly ještě dva závody v obřím slalomu kategorie Talent I. a Talent II., v prvním vyhrál Kristián Kafka, ve druhém Viktor Štefka.

 Pomoc Ukrajině