Český pohár travních lyžařů: Šampiony mezi dospělými se stali Barták a Rašovská

Český pohár travních lyžařů: Šampiony mezi dospělými se stali Barták a Rašovská

6 min 24 s

Letošní ročník Českého poháru odstartoval na konci května závody ve Štítné nad Vláří. Celkem se do prestižního seriálu počítalo 12 závodů, ty poslední se jely v rámci mistrovství České republiky v Předklášteří v polovině září. Mezi muži triumfoval vítěz letošního velkého křišťálového glóbu Martin Barták, mezi ženami byla nejlepší Karolína Rašovská.


Úvodním závodem Českého poháru 2022 byl obří slalom ve Štítné nad Vláří, který se konal 21. května. Následovaly ještě další tři zastávky - v Orlickém Záhoří, v Obřím Sudu a v Předklášteří, kde celý seriál vyvrcholil republikovým šampionátem. Každá zastávka obsahovala vždy tři závody – slalom, obří slalom a super G. O vítězství se bojovalo celkem v devíti věkových kategoriích – talent 2014/2015, talent, přípravka U10, předžáci a předžačky U12, mladší žáci a žačky U14, starší žáci a žačky U16, junioři a juniorky, dospělí a masters. 

 

Slavnostní vyhlášení proběhlo v pátek 4. listopadu během plesu travních lyžařů, který se konal v Novém Jičíně. 

 

V kategorii talent 2014/2015 se z vítězství radoval Teodor Štěpánek, který vyhrál o pouhých pět bodů před Franziskou Arnold. Naopak jasnou záležitostí byla celková výhra v kategorii talent. Nikolas Hanigovský zvítězil o téměř 200 bodů před druhou Kristýnou Mičkovou. 

 

V dívčí kategorii U10 přípravka nasbírala nejvíce bodů Anna Bočková, druhá skončila Zuzana Kokošková a na třetím místě Helena Mičková. Mezi chlapci byl nejlepší Slovák Matej Vítek, druhé místo obsadil Jan Šebek. Bronzovou pozici si zajistil Jiří Topinka. 

 

Suverénkou mezi předžačkami U12 byla v letošní sezoně Thea Trnková se ziskem 450 bodů. Adéla Knorová obsadila celkové druhé místo, třetí pozici poté Gita Seifertová. Stejný počet bodů jako Trnová nasbíral i vítěz mezi předžáky Kristian Macura. Stříbro vybojoval Filip Šebek, třetí místo patří Ondřeji Hrynyšinovi. 

 

Mezi mladšími žačkami to byl souboj až do posledního závodu. Nakonec se z vítězství radovala Karolína Suchá, druhé místo obsadila Tereza Bláhová. Na stupních vítězek je doplnila Lívia Lepejová ze Slovenska. Šampionem Českého poháru mezi mladšími žáky se v letošní sezóně stal Šimon Liška, druhé místo získal Jan Pešl. Bronz poté Matěj Smetana. 

 

Trojnásobný triumf zaznamenali sourozenci Knorovi. Lenka Knorová ovládla kategorii starších žaček, Václav Knor byl nejlepším starším žákem. Aleš Knor si podmanil juniorskou kategorii před druhým Danielem Bláhou a třetím Janem Kašickým. Mezi juniorkami si pro celkové první místo dojela Aneta Koryntová, která porazila druhou Elišku Rejchrtovou a třetí Šárku Abrahamovou. 

 

Mezi dospělými naplnil veškerá očekávání vítěz letošního ročníku Světového poháru Martin Barták a ovládl rovněž i domácí soutěž. S velkým náskokem si zajistil vítězství před stříbrným Filipem Machů a bronzovým Václavem Mačátem.  V ženské kategorii se z vítězství radovala Karolína Rašovská. Šampionem kategorie Masters se stal Dušan Kalandra.

 

 

Všem moc gratulujeme!Pomoc Ukrajině