Česko uspořádá mistrovství světa juniorů a závod Světového poháru v travním lyžování

Česko uspořádá mistrovství světa juniorů a závod Světového poháru v travním lyžování

5 min 2 s

Na českém území se chystají dvě vrcholné akce v travním lyžování. Tou první je zastávka Světového poháru na konci června v Předklášteří a od 24. do 27. července je na programu mistrovství světa juniorů v Orlickém Záhoří.


Od 28. do 30. června je v plánu zastávka Světového poháru v Předklášteří, kde se čeští reprezentanti již pilně připravují. „Aktuálně trénujeme v Předklášteří ještě do uzávěry. Tréninky probíhají dvakrát týdně a o víkendu se k tomu závodí, to znamená navíc pátek, sobota a neděle. Prakticky tedy závodníci pět dní v týdnu lyžují,“ narážel sportovní ředitel travního lyžování Martin Štěpánek i na víkendové závody Českého poháru ve Svinci.

Navíc na konci července pořádá Orlické Záhoří mistrovství světa juniorů, a to konkrétně od 24. do 27. července. „Váhu to má velkou. Jednak to je domácí mistrovství světa, takže všichni se chtějí ukázat v co nejlepším světle, navíc tím, že se letos nejede žádné velké mistrovství světa, je to taková největší akce pro závodníky. Obecně na Světové poháry jedou dospělí a pro ty juniory na předních pódiových umístěních tolik místa nezůstává. Oni se všichni připravují na mistrovství světa juniorů jako na největší závod za celý rok,“ popisoval Štěpánek důležitost světového šampionátu.

Na loňském mistrovství světa juniorů v Rettenbachu začali Češi Super G úspěšně. Šárka Abrahamová tehdy získala stříbro a bronz slavili Aleš Knor s Eliškou Rejchrtovou, která následně získala stříbro ve slalomu a další bronzovou medaili v obřím slalomu.

Které závodníky se vyplatí sledovat letos v Orlickém Záhoří? „Za Česko bude opravdu silná rodina Knorů. Dva kluci a jedna holka, z nichž prakticky všichni můžou být na bedně. Záleží, jak jim sedne hlavně Super G a obří slalom. Máme tam dále Jakuba Adámka, ten bude určitě chtít být rychlý, mladý junior Robin Polanský se bude snažit dostat do top desítky, ale i do top pětky, když se mu to všechno dobře podaří. U holek samozřejmě vítězka Světového poháru Eliška Rejchrtová, ta bude chtít mít medailovou sbírku. Když jsem jmenoval Knorovou, tak určitě i Koryntovou, která také bude chtít překvapit,“ nastínil největší favority sportovní ředitel travního lyžování.Pomoc Ukrajině