×
Česko má novou hvězdu na trávě. Je jí teprve šestnáctiletá Karolína Rašovská!

Česko má novou hvězdu na trávě. Je jí teprve šestnáctiletá Karolína Rašovská!

30.05.2015

O tom, že Česká republika vychovává nejlepší travní lyžaře světa, už si nikdo netroufne pochybovat. Zvlášť poté, co konkurenci ohromila teprve šestnáctiletá juniorka Karolína Rašovská. Svou první sezónu mezi profíky zahájila závodnice Předklášteří překvapivým výkonem v úvodním podniku Světového poháru v rakouském Rettenbachu. Své soupeřky ohromila především druhým místem v obřím slalomu.

Takové překvapení nikdo nečekal. Úvodní Světový pohár letošní nabité sezóny měl patřit favoritkám, hned první kolo sobotního obřího slalomu v Rettenbachu však napovědělo, že ani v tomto roce si soupeři od českých reprezentantů neodpočinou. Šestnáctiletá Rašovská se premiérového startu v prestižním seriálu nezalekla, spíš naopak. V polovině závodu držela druhou příčku, na průběžně vedoucí Rakušanku Gerlachovou přitom ztrácela pouhých 34 setin. Těsně třetí byla po prvním kole loňská vítězka celkového hodnocení, taktéž domácí, Kristin Hetfleischová. Hvězda minulého léta však ve druhém dějství nezrychlila a mladičkou českou kometu už ze stříbrného trůnu nesesadila. Karolína Rašovská tak svůj první start ve Světovém poháru v kariéře zakončila rovnou výstupem na pódium, vedení udržela Jaqueline Gerlachová.

Také Lukáš Kolouch mezi muži atakoval stupně vítězů, nakonec se však musel spokojit se čtvrtou příčkou, na třetího Stefana Portmanna ze Švýcarska ztrácel čtyřiadvacetiletý rodák z Karviné jen 23 setin. Druhý byl Ital Edoardo Frau, z vítězství se radoval domácí Michael Stocker.

Nedělní superkombinace: Češi třikrát v Top 5

A Čechům se v Rettenbachu dařilo i při nedělní superkombinaci. Po úvodním Super G byla z žen nejvýše opět Karolína Rašovská, tentokrát držela průběžnou pátou příčku. Slalomová část se však české juniorce nevydařila a ta po netrefení kombinace bran ve střední pasáži tratě ze závodu vypadla. Rašovskou však v elitní pětce vystřídala osmnáctiletá Dominika Dudíková, a to rovnou v konečném hodnocení nedělního závodu.

Celkové páté místo obsadil mezi muži i Lukáš Kolouch, o příčku výš se především díky vynikajícímu výkonu ve slalomu vyhoupl Kolouchův týmový kolega Martin Štěpánek. Na stupně vítězů přitom ztratil jen 18 setin vtěřiny.

Radost domácímu publiku udělali kombinační vítězové Daniela Krückelová a Michael Stocker.

Příští podnik Světového poháru se uskuteční začátkem července v českém Předklášteří.

 

Výsledky SP Rettenbach

Obří slalom ženy

1. Gerlachová (Rak.) 1:09,41, 2. Rašovská (ČR) 1:10,42, 3. Hetfleischová (Rak.) 1:10,65

Obří slalom muži

1. Stocker (Rak.) 1:04,07, 2. Frau (Ita.) 1:04,27, 3. Portmann (Švýc.) 1:05,20, 4. Kolouch (ČR) 1:05,43

Superkombinace ženy

1. Krückelová (Rak.) 1:03,46, 2. Míková (SR) 1:04,07, 3. Hetfleischová (Rak.) 1:04,44, 4. Sommavillaová (Ita.) 1:06,74, 5. Dudíková (ČR) 1:11,99

Superkombinace muži

1. Stocker (Rak.) 57,66, 2. Hüppi 57,70, 3. Portmann (oba Švýc.) 57,84, 4. Štěpánek 58,02, 5. Kolouch (oba ČR) 58,60

 

ŠSPartneři