Česká žákovská reprezentace odstartovala mezinárodní sezonu

3 min 19 s

Travní lyžaři vyjeli po přípravné části sezony poprvé za hranice a hned sbírali medaile. Při první zastávce FIS GRASSKI CHILDREN CUPu 2022, který se konal od 28. do 29. května v německém Ehrenfriedensdorfu, stanuli čeští žáci devatenáctkrát na stupních vítězů a jednoznačně se ujali vedení v Mezinárodním žákovském poháru.

Program v tradiční destinaci mezinárodních dětských závodů v travním lyžování odstartoval v sobotu obřím slalomem. V kategoriích do 12 a 14 let nenašli čeští žáci přemožitele. Mezi dívkami U12 zvítězila Thea Trnková, mezi chlapci U12 Filip Šebek.

Z triumfu v mladších žákyních se radovala loňská suverénka poháru Tereza Bláhová, kterou na bedně doplnila třetí Karolína Suchá. Mladší žáci na podium nepustili ani jednoho ze zahraničních soupeřů a rozdělili si stupně následovně: první Šimon Liška, druhý Matěj Smetana a třetí Jan Pešl. Podobně si vedli i ti nejstarší. V kategorii do 16 let vyhrál Jakub Adámek, druhý skončil Josef Jelínek a na třetím místě dojel Jiří Havlíček.

Všichni sobotní vítězové - Thea Trnková s Filip Šebek (U12), Tereza Bláhová a Šimon Liška (U14) i Jakub Adámek (U16) dokázali svoje prvenství zopakovat i v nedělním slalomu. Karolína Suchá se mezi mladšími žákyněmi mohla ve slalomu radovat z druhé pozice. Jan Pešl skončil stejně jako předchozí den mezi chlapci do 14 let třetí a bronz si zajistil i v nejstarší kategorii U16 Josef Jelínek. První podium sezony si v nedělním slalomu vyjela starší žákyně Ella Jebavá, která brala třetí příčku.

Mezinárodní žákovský pohár pokračuje od 18. do 19. června v Orlickém Záhoří.