Češi úspěšně odstartovali sezonu: Barták v Piešťanech dvakrát zlatý, Veselá premierově na bedně a Mačát bronzový

Češi úspěšně odstartovali sezonu: Barták v Piešťanech dvakrát zlatý, Veselá premierově na bedně a Mačát bronzový

4 min 56 s

O víkendu odstartovala sezona travních lyžařů mezinárodními závody FIS a Mezinárosním žákovským pohárem ve slovenských Piešťanech. Češi se i díky dobré dostupnosti a spojení žákovských závodů se seniorskými vypravili na první podnik sezony v rekordním počtu 50 lidí. Domů tak vezli dohromady XY podiových umístění.


Dvakrát zlatý Barták a bronzoví Veselá a Mačát

Roli favorita mezi muži bez problému ustál juniorský suverén loňské sezony Martin Barták a v obou úvodních slalomech si dojel pro vítězství. V sobotním závodě se do elitní dessítky ještě vlezli dva další Češi, a to pátý Martin Soltík a sedmý Jan Borák.

V neděli doplnil Bartáka na stupních vítězů třetí Václav Mačát, který na Slovensko přijel až v sobotu po úspěšném dokončení maturity. Další dvojice Čechů - Martin Soltík a Jan Borák - se pak seřadila těsně pod bednou.

Mezi ženami si pak úspěšnou premiéru mezi dospělými odbyla Alena Veselá, když se při svém druhém startu v nedělním slalomu probojovala na stupně vítězů a skončila třetí. V sobotu se musela spokojit s bramborou. Dařilo se i další novopečené juniorce Šárce Abrahamové, která si odvážela páté a šesté místo. V TOP10 tuto dvojci pak v obou závodech doplnily Petra Ivánková (8. a 7. místo), Dominika Dudíková (7. a 8. místo) a Martina Bílá (dvakrát 10. místo).

Kompletní výsledky obou slalomů i umístění ostatních členů české výpravy najdete na následujících odkazech:

Sprint slalom ženy - sobotaSprint slalom meži - sobota

Sprint slalom ženy - neděleSprint slalom muži - neděle

Medailové žně žáků

Na jedničku rozjeli svoji mezinárodní sezonu i žáci. Ti v Piešťanech jeli tradičně obří slalom a slalom a vybojovali 25 cenných kovů. 

Z vítězství v obřím slalomu se radovali Tereza Bláhová (U10 dívky), Limon Liška (U10 chlapci), Aneta Koryntová (U14 dívky), Eliška Rejchrtová (U16 dívky) a Martin Borák (U16 chlapci). Ve slalomu pak další zlato přidali všichni jmenovaní, kromě Anety Koryntové, která se musela spokojit s bronzem.

Kompletní výsledky obou žákovských závodů a umístění ostatních členů české výpravy najdete v následující galerii

Celý víkend si můžete připomenout na Facebooku travního lyžování, kde se také dozvíte ty nejaktuálnější informace po dobu celé sezony.Pomoc Ukrajině