Češi dokázali ve Švédsku ještě vylepšit svoje slovenské vystoupení. Vezou domů dvě kompletní sady medailí

Češi dokázali ve Švédsku ještě vylepšit svoje slovenské vystoupení. Vezou domů dvě kompletní sady medailí

3 min 9 s

Po startu sezony v Piešťanech se česká reprezentace přesunula na další mezinárodní FIS závody do švédského Norrköpingu, kde trojice Martin Barták, Adéla Kettnerová a Václav Mačát vybojovala dvě kompletní sady medailí.


Martin Barták zůstává pro letošní sezonu neporažen. Po dvou vítězstvích na Slovensku se radoval z triumfu i v obou švédských sprint slalomech, když v obou závodech s přehledem porazil Rakušana Saschu Posche. Český úspěch mezi muži podtrhl Václav Mačát, když doplnil na stupních vítězů zlatého Bartáka a stříbrného Posche. S nepopulární bramborou se v neděli musel spokojit další český slalomář Adam Hromádko.

Mezi ženami pak, stejně jako Barták, zůstává suverénkou letošní sezony Rakušanka Kristin Hetfleisch, jež ve Švédku těsně uhájila dvě vítězství před českou nadějí Adélou Kettnerovou. Pro Kettnerovou, která ale musela začátek sezony přizpůsobit studijním povinnostem, jsou bezesporu i dvě těsná stříbra skvělým startem prvního seniorského roku.

Kompletní výsledky obou slalomů i umístění ostatních členů české výpravy najdete na následujícím odkazu.

Průběh švédského tažení si můžete připomenout na Facebooku travního lyžování, kde se samozřejmě dozvíte ty nejaktuálnější informace po dobu celé sezony. 

Na úspěšný švédský výjezd se bude český tým snažit navázat při dalším FIS závodě, který se koná přiští víkend ve Švýcarském Bömmeli.Pomoc Ukrajině