Bronzová Veselá a stříbrný Barták: Češi jsou v polovině finále Světového poháru

Bronzová Veselá a stříbrný Barták: Češi jsou v polovině finále Světového poháru

5 min 22 s

V italském Saurisu bojují čeští travní lyžaři o poslední body do Světového poháru. Alena Veselá se v obřím slalomu radovala z druhého podiového umístění ve své kariéře a Martin Barták skončil druhý v celkovém hodnocení disciplíny obří slalom.


V obřím slalomu se radovali Veselá, Abrahamová a Barták
 
V úvodním obřím slalomu se nejvíce dařilo českým juniorkám. Alena Veselá a Šárka Abrahamová se prosadily i v seniorské konkurenci a seřadili se na třetí a čtvrté příčce. Vítězství si připsala už jistá vítězska Světového poháru Kristin Hetfleischová z Rakouska. Další dvě Češky - Dominika Dudíková a Petra Ivánková - se seřadily na 10. a 11. místě. 
 
Martin Barták dojel v obřím slalomu na 5. příčce, kterou si zajistil druhé místo v celkovém hodnocení disciplíny hned za domácím Edoardo Frauem. Návrat na nejvyšší stupínek slavil v závěrečním obřím slalomu sezony Švýcar Stefan Portmann. 
 
Elitní desítku obřího slalomu mezi muži uzavřel stříbrný juniorský medailista Jan Borák. Martin Soltík bral 13. místo a dvojice Václav Mačát a Filip Machů se srovnala na 20. a 21. pozici.
 
V celkovém pořadí obřího slalomu skončili v nejlepší desítce kromě Bartáka ještě další čtyři Češi - pátá Alena Veselá, šestá Karolína Rašovská, devátá Dominika Dudíková a desátý Martin Soltík. 
 
Náročný slalom vynesl českému týmu dvě umístění v TOP10
 
77 bran, nekonečné nervy a nakonec dvakrát elitní desítka - takový byl záverečný slalom Světového poháru, který přinesl napínavou podívanou. Martin Barták vybojoval v silné konkurenci konečné šesté místo. Dominika Dudíková se radovala ze sedmé pozice. 
 
Jan Borák se tentorát musel spokojit s 11. příčkou, když dojel o pouhé čtyři setiny za TOP10. Václav Mačát skončil na 13. pozici a o tři místa dále FIlip Machů. Druhou desítku pak uzavřel 20. Martin Soltík.
 
Vítězi posledního slalomu Světového poháru se stali Jacquline Gerlachová z Rakouska a domácí Lorenzo Gritti. Gritti slavil i vítězství v celkovém hodnocení disciplíny. Mezi ženami slalom vyhrála Kristin Hetfleischová. 
 
Martin Barták se v celkovém hodnocení slalomu bodově dělil o třetí příčku s Rakušanem Angererem. Počet podiových umístění však nakonec rozhodl ve prospěch rakouského závodníka a na Bartáka tak zbylo čtvrté místo. Do TOP10 disciplíny se dostali i šestá Alena Veselá, osmá Dominika Dudíková a desátý Václav Mačát. 
 
Finále Světového poháru pokračuje v Itálii superkombinací a závěrečným SG. 


Pomoc Ukrajině