Borák a Rejchrtová zakončili juniorské mistrovství světa stříbrnou tečkou ve slalomu

Borák a Rejchrtová zakončili juniorské mistrovství světa stříbrnou tečkou ve slalomu

4 min 57 s

Mistrovství světa juniorů v travním lyžování dnes uzavřel závod ve slalomu. Jan Borák a Eliška Rejchrtová si dojeli shodně pro stříbrné medaile a oba ze šampionátu odjíždí se čtyřmi cennými kovy. Česká výprava v německém Neudorfu získala celkově dvanáct pódiových umístění.


Rejchrtová získala na šampionátu čtvrtou medaili, oslavy se ale odkládají 

Stejně jako včera i dnešní závodní den doprovázelo deštivé  počasí. Travní lyžaři se tak museli vypořádat s mokrou a kluzkou tratí. Ze všech závodnic si s podmínkami na trati nejlépe poradila Eliška Rejchrtová, která byla ve vedení. “V prvním kole bylo potřeba si pohlídat některé brány ve střední pasáži, ale naštěstí jsem jela s jedničkou, takže to nebylo tak uklouzané,” hodnotila Rejchrtová. 

 

Do druhého kola se vydala jako poslední žena na startu. A zapůsobila na ni nervozita. “Vrchní brány jsem si nejspíš až moc pohlídala. A tak zlato nakonec o kousek nevyšlo. Ale vzhledem k tomu, že si ve slalomech až tak nevěřím, tak i to stříbro je skvělé,” řekla majitelka čtyř medailí z tohoto MSJ. “Čtyři medaile jsem rozhodně nečekala. Jsem za to hrozně ráda.”  A co má  česká reprezentantka v plánu na následující dny?  Odpočinek a oslavy úspěchy nejsou nyní na pořadu dne. “V pondělí odlétáme na Světový pohár do Íránu. Nicméně až se vrátím, tak medaile s rodinou a kamarády určitě oslavím,” uzavírá.  Juniorskou světovou šampionkou se stala Rakušanka Emma Eberhardt, bronz bere její krajanka Tina Hetfleisch. 

 

Borák se rozloučil s juniorskou kategorií stříbrem. „Teď je čas prohánět dospělé,“ říká

Stejně bravurně jako Rejchrtová si s tratí prvního kola juniorů poradil Jan Borák. Ten byl po prvním kole ve vedení. “První kolo jsem sjel skvěle. Byl jsem velmi spokojený jak se svým výkonem, tak s časem. Bohužel, druhé kolo italský trenér postavil Zambovi přesně na míru, zatímco na mě bylo příliš rovné,” řekl stříbrný medailista ze slalomu Borák.  Český reprezentant se na tomto mistrovství rozloučil se svou juniorskou kariérou. “Letošní MSJ jsem si užil skvěle. Jel jsem sem s cílem dvou medailí, odvážím si čtyři, z toho i jednu titulovou. Jako rozloučení s juniorskou kategorií super, teď nastal čas prohánět dospělé,” zhodnotil Borák.  Světovým šampionem mezi juniory se stal Ital Filippo Zamboni, třetí skončil další Ital Nicolo Schiavetti.Pomoc Ukrajině