Bartáka čeká na mistrovství světa zlatá obhajoba. „Bude to těžké, ale jsem připraven,“ hlásí

Bartáka čeká na mistrovství světa zlatá obhajoba. „Bude to těžké, ale jsem připraven,“ hlásí

5 min 35 s

Travní lyžař Martin Barták na minulém světovém šampionátu ovládl obří slalom a stal se poprvé v kariéře mistrem světa mezi dospělými. K tomu přidal ještě stříbro v superkombinaci a z MS ve Štítné nad Vláří odjížděl velmi spokojen. Letos se o světové medaile bude od 30. srpna do 2. září závodit v italské Cortině d’Ampezzo a třiadvacetiletý reprezentant má znovu vysoké ambice.


Martine, jak vzpomínáš na světový šampionát, který se konal před dvěma lety ve Štítné nad Vláří? 

Ve Štítné to bylo super. Hned první závodní den jsem si splnil to, s čím jsem tam jel – vyhrál jsem zlato v obřím slalomu. Byl to pro mě velký sen, kterého jsem chtěl dosáhnout. 

 

Co jsi tehdy ve Štítné prožíval?

Bylo to něco neuvěřitelného, nepopsatelný pocit. Opravdu splněný sen. Třešničkou na dortu bylo, že jsem to mohl prožívat se svými nejbližšími. A potom i pořádně oslavit (smích). 

 

Jaká byla atmosféra na domácí půdě?

Atmosféra byla skvělá, na svahu bylo velké množství fanoušků. Dokonce přišly i děti z místních základních škol a ta kulisa byla neuvěřitelná. Moc jsem si to užíval.

 

Jak hodnotíš letošní sezónu a s jakými ambicemi na MS pojedeš? 

Oproti loňské sezóně to nejsou tak dominantní výkony, ale myslím si, že jsou to výkony stále kvalitní. MS je pro mě vrcholem sezóny, takže veškerou přípravu a gradování formy směřuju právě na tuto akci. 

 

Jaká byla tvoje příprava na vrchol sezóny?

Příprava byla důkladná. Snažil jsem se udržet v závodním tempu, navíc jsme hodně jako tým trénovali na různých soustředěních a kempech. Tak snad to zúročím na svahu.

 

Vloni jsi ovládl celkové pořadí Světového poháru, letos ti zatím patří průběžné druhé místo. Je stále šance obhájit velký křišťálový glóbus?

Ano, rozdíly jsou minimální. Navíc letos se poprvé MS počítá do celkového hodnocení SP, takže i tam mohu získat cenné body. 

 

Co stojí za takovou změnou pravidel?

Letos bylo pár závodů SP zrušeno, takže se zastávek svěťáku neuskutečnilo tolik. Tak aby to bylo spravedlivé, budou se body počítat i na MS.

 

Co tě čeká po sezóně? Plánuješ nějakou dovolenou?

Sezóna bývá vždycky náročná, takže i letos bych chtěl někam vyrazit a odpočinout si. Válení u moře není nic moc pro mě, takže se asi vydám na nějaký hike do hor. Ale to je ještě daleko, teď mám před sebou jiné cíle. 

 

Obhajobu zlata z obřího slalomu?

Ano. Udělám pro to vše.

 Pomoc Ukrajině