Barták zahájil Světový pohár vítězstvím. Abrahamová skončila druhá

Barták zahájil Světový pohár vítězstvím. Abrahamová skončila druhá

3 min

V rakouském Rettenbachu odstartoval Světový pohár v travním lyžováním a čeští travní lyžaři začali sezonu skvěle. Martin Barták dokázal v úvodním obřím slalomu zvítězit. Šárka Abrahamová vybojovala mezi žemi druhé místo a připsala si tak svoje první stupně vítězů mezi elitou.


“Lepší start sezony jsme si snad ani nemohli přát. Martin i Šárka zúročili přípravné období na sto procent,” těšil se z úspěchu reprezentační trenér Daniel Mačát. “Teď to jen musíme potvrdit v dalších závodech,” dodal.
 
Barták i Abrahamová figurovali po první kole shodně na druhém místě. Martin Barták využil chyby vedoucího Itala Lorenza Grittiho a posunul se do čela závodu. Druhé místo za Bartákem nakonec obsadil Stefan Portmann ze Švýcarska. Třetí skončil Ital Edoardo Frau. 
 
Šárka Abrahamová nestačila pouze na domácí Jacqueline Gerlach a odstartovala svoji teprve druhou sezonu v seniorské reprezentaci druhým místem. Třetí příčku získala těsně před další českou reprezentantkou Adélou Kettnerovou Italka Antonella Manzoniová. Kettnerová utekl bronz pouze o 7 setin.
 
Do elitní dvacítky se probojovala další trojice Čechů. Filipovi Machů skončil těsně za TOP10 jedenáctý. Martin Máca obsadil 17. místo a Jakub Zítka uzavřel dvacítku. 
 
Světový pohár v Rettenbachu pokračuje v neděli superkombinací. 
  
Kompletní výsledky zde
 

Pro nejaktuálnější informace i pohled do zákulisí sledujte Facebook Travní lyžování a Instagram @travnilyzovani

Foto: Martin Štěpánek / grasski.netPomoc Ukrajině