Barták vládl v Českém poháru travařů v Orlickém Záhoří. Mezi ženami dvakrát slavila Abrahamová

Barták vládl v Českém poháru travařů v Orlickém Záhoří. Mezi ženami dvakrát slavila Abrahamová

4 min 24 s

První zastávkou Českého poháru v sezóně se stalo Orlické Záhoří. Sobota v prvním červnovém víkendu byla zasvěcena závodům obřího slalomu a super G, v neděli pak travaři soutěžili ve slalomu.


V obřím slalomu vládla mezi ženami Šárka Abrahamová, která za sebou nechala Karolínu Rašovskou i Nikolu Gergelyovou, v super G však dokázala Rašovská svou soupeřku o sedm setin porazit. Ve slalomu se pořadí znovu měnila, Rašovská nedojela a prví příčky se znovu chopila Abrahamová, tentokrát před druhou Martinou Bílou. 

V mužské kategorii poznaly všechny tři disciplíny travního lyžování pouze jednoho vítěze, a to Martina Bartáka, za kterým se na druhé pozici umístil Filip Machů.

Sobotnímu závodění juniorek vládla Eliška Rejchrtová. Dokázala zvítězit jak v obřím slalomu, tak i super G, ale v nedělním slalomu nedojela. Do čela se tak mohla prodrat Aneta Koryntová, jež v sobotních disciplínách skončila v obou případech na druhém místě.

Mezi juniorskými travaři byl podobně jako v mužské kategorii pouze jeden vítěz, Aleš Knor totiž opanoval všechny tři disciplíny. Zatímco v obřím slalomu porazil o osmnáct setin Jakuba Adámka, v super G měl téměř půlsekundový náskok na Václava Knora a ve slalomu více než vteřinový na Josefa Jelínka.

V kategorii do šestnácti let v sobotu vládla Tereza Bláhová, v nedělním slalomu ale nestačila na Slovenku Lívii Lepejovou. Mezi staršími žáky pak slavil ve třech disciplínách Matyáš Štěpánek.

Závodění mladších žaček zvládla v obřím slalomu a slalomu nejlépe Gita Seifertová, v super G zase slavila Adéla Knorová. Mezi chlapci do čtrnácti let byl nejúspěšnější Kristián Macura, jenž dokázal zvítězit ve všech disciplínách.

Anna Bočková třikrát slavila v kategorii do dvanácti let, mezi předžáky se pak v obou sobotních závodech umístil za Slovákem Matejem Vítkem Jan Šebek, který si ale v neděli vedl ze všech nejlépe a zvítězil ve slalomu.Pomoc Ukrajině