Barták si s přehledem dojel pro první zlato. Rašovská skončila čtvrtá

Barták si s přehledem dojel pro první zlato. Rašovská skončila čtvrtá

3 min 59 s

První den juniorského světového šampionátu a Češi mají první zlato. Martin Barták splnil papírové předpoklady a s přehledem porazil všechny soupeře o více než vteřinu. O medaile bojovala i Karolína Rašovská, která se nakonec musela spokojit se čtvrtým místem.


“Byl to ideální začátek pro náš tým. Martin ukázal, že je profík a nedal nikomu šanci. Káji chyběl jen kousíček, ale ještě před sebou máme čtyři závody,” hodnotil první den reprezentační trenér Daniel Mačát.
 
Martin Barták nezaváhal ani v jedné jízdě a o vteřinu a 38 setin zvítězil před Ronaldem Schloeglem z Rakouska a německým reprezentantem Jonasem Köhlerem. “Už jenom třikrát,” smál se v cíli nově osminásobný juniorský mistr světa. 
 
V prvním kole byl na dostřel medaile i Václav Mačát. V druhém jízdě však chyboval na startu a klesl na osmou pozici. Třetí z juniorů, který obří slalom dokončil, byl třináctý Jan Kašický. 
 
Mezi ženami zvítězila japonská závodnice Chisaki Maedová. Stříbro brala Kristin Hetfleichová z Rakouska a bronz mladší sestra vítězky Marino Maedová. 
 
Blízko medaile byla Karolína Rašovská, která po prvním kole ztrácela pouhých 11 setin na vítězku a 9 na průbežně třetí. Vedoucí trojice však nechybovala a Rašovká tak zůstala čtvrtá. “Samozřejmě to mohlo být lepší, ale jsem se začátkem mistrovství spokojená. Doufám, že to do konce týdne ještě vylepším. Zítra se jede slalom a tam se může stát všechno,” popisuje Rašovská.
 
Další dvě Češky Alena Veselá a Šárka Abrahamová se seřadily na osmém a devátém místě. 
 
Zítra je na programu juniorského mistrovství světa slalom speciál. Start prvního kola je 10:15. Druhé kolo se pak rozjede 13:15. O další zlato bude bojovat Martin Barták. Zálusk na placku bude mít i Rašovská, Mačát a Borák. 
 
---
Foto: Petra Ivánková


Pomoc Ukrajině