Barták pokračuje ve své krasojízdě. Na třetí zlato se ale nadřel

Barták pokračuje ve své krasojízdě. Na třetí zlato se ale nadřel

5 min 7 s

Juniorské mistrovství světa je přehouplo do druhé poloviny. V superkombinaci, která byla třetím závodem šampionátu, se českým barvám opět dařilo. Martin Barták bral třetí zlato. Václav Mačát vybojoval díky skvělému slalomu čtvrté místo. A na rozšířené podium se dostali i šestí Alena Veselá a Jan Borák.


“Konečně se dařilo všem. Takhle bychom si to představovali každý den. Martin musel závodit a Vašek s Alčou a Honzou ukázali, co umí. Škoda Káji Rašovské, která spadla v tréninku a nemohla startovat,” hodnotil české vystoupení v kombinaci reprezentační trenér Daniel Mačát.
 
Martin Barták po super G opět vedl, ale tentokrát pouze o devatenáct setin. Ve slalomu už nenechal nic náhodě a navýšil svůj náskok přesně na vteřinu. “Dneska to byla dřina. Davide jel SG skvěle, tak jsem musel pořádně zabrat v závěrečném slalomu,” přiznal Barták, který dnešním triumfem získal už desátý titul juniorského mistra světa.
 
Druhý za Bartákem skončil domácí Davide Saviane. Bronz získal Ronald Schlögl z Rakouska.
 
Dařilo se však i dalších Čechům. Václav Mačát byl sedmý po SG. Ve slalomu zajel třetí nejrychlejší čas a posunul se tak na konečnou čtvrtou příčku. Za Schlöglem zaostal jen o 29 setin. “K medaili chyběl jen kousek, ale já jsem vlastně spokojený. Konečně jsem jel tak, jak mám natrénováno,” řekl Mačát.
 
Skvělý závod předvedl i Jan Borák, který nakonec skončil šestý a užil si tak vyhlášení na rozšířeném podiu. Jan Kašický dojel na 17. místě a druhý z nováčků Vojtěch Krejčí na 21. místě.
 
Díky skvělému slalomu se dopředu posunulu i nejlepší juniorka Alena Veselá, která je podobně jako Abrahamová, Kašický a Krejčí na svém prvním šampionátu. Veselá po SG figurovala na 8. příčce. Šestým časem ve slalomu si však o dvě pozice umístění vylepšila. “Jsem opravdu šťastná. Nejvíc jsem si věřila včera na slalom a to vůbec neklaplo. Dnes jsem si spravila náladu,” radovala se Veselá. Druhá Češka na startu Šárka Abrahamová skončila jedenáctá.
 
Z vítězství mezi juniorkami se opět radovala suverénka letošního mistrovství Japonka Chisaki Maedová. Na druhé místo se stejným časem zařadily Kristin Hetfleisch z Rakouska a týmová kolegyně vítězky Tamura Minoriová.
 
V pátek zakončí juniorský světový šampionát superobří slalom. Martin Barták bude bojovat o čtvrté zlato. Do bojů o medaile bude chtít zasáhnout i Mačát. 


Pomoc Ukrajině