×
Barták pokračuje ve své krasojízdě. Na třetí zlato se ale nadřel

Barták pokračuje ve své krasojízdě. Na třetí zlato se ale nadřel

03.08.2018

Juniorské mistrovství světa je přehouplo do druhé poloviny. V superkombinaci, která byla třetím závodem šampionátu, se českým barvám opět dařilo. Martin Barták bral třetí zlato. Václav Mačát vybojoval díky skvělému slalomu čtvrté místo. A na rozšířené podium se dostali i šestí Alena Veselá a Jan Borák.

“Konečně se dařilo všem. Takhle bychom si to představovali každý den. Martin musel závodit a Vašek s Alčou a Honzou ukázali, co umí. Škoda Káji Rašovské, která spadla v tréninku a nemohla startovat,” hodnotil české vystoupení v kombinaci reprezentační trenér Daniel Mačát.
 
Martin Barták po super G opět vedl, ale tentokrát pouze o devatenáct setin. Ve slalomu už nenechal nic náhodě a navýšil svůj náskok přesně na vteřinu. “Dneska to byla dřina. Davide jel SG skvěle, tak jsem musel pořádně zabrat v závěrečném slalomu,” přiznal Barták, který dnešním triumfem získal už desátý titul juniorského mistra světa.
 
Druhý za Bartákem skončil domácí Davide Saviane. Bronz získal Ronald Schlögl z Rakouska.
 
Dařilo se však i dalších Čechům. Václav Mačát byl sedmý po SG. Ve slalomu zajel třetí nejrychlejší čas a posunul se tak na konečnou čtvrtou příčku. Za Schlöglem zaostal jen o 29 setin. “K medaili chyběl jen kousek, ale já jsem vlastně spokojený. Konečně jsem jel tak, jak mám natrénováno,” řekl Mačát.
 
Skvělý závod předvedl i Jan Borák, který nakonec skončil šestý a užil si tak vyhlášení na rozšířeném podiu. Jan Kašický dojel na 17. místě a druhý z nováčků Vojtěch Krejčí na 21. místě.
 
Díky skvělému slalomu se dopředu posunulu i nejlepší juniorka Alena Veselá, která je podobně jako Abrahamová, Kašický a Krejčí na svém prvním šampionátu. Veselá po SG figurovala na 8. příčce. Šestým časem ve slalomu si však o dvě pozice umístění vylepšila. “Jsem opravdu šťastná. Nejvíc jsem si věřila včera na slalom a to vůbec neklaplo. Dnes jsem si spravila náladu,” radovala se Veselá. Druhá Češka na startu Šárka Abrahamová skončila jedenáctá.
 
Z vítězství mezi juniorkami se opět radovala suverénka letošního mistrovství Japonka Chisaki Maedová. Na druhé místo se stejným časem zařadily Kristin Hetfleisch z Rakouska a týmová kolegyně vítězky Tamura Minoriová.
 
V pátek zakončí juniorský světový šampionát superobří slalom. Martin Barták bude bojovat o čtvrté zlato. Do bojů o medaile bude chtít zasáhnout i Mačát. 
Fotogalerie


Partneři