Barták díky medaili blízko obhajobě! Mezi ženami se rozhodne mezi Rejchrtovou a Abrahamovou

Barták díky medaili blízko obhajobě! Mezi ženami se rozhodne mezi Rejchrtovou a Abrahamovou

6 min 13 s

První den finále Světového poháru se nesl ve znamení slalomu. A také ve znamení toho, jak blízko jsou čeští zástupci k zisku prvenství. V prvním závodě víkendu získal Martin Barták i Eliška Rejchtrová bronzové umístění a výrazně se přiblížili celkovému prvenství a obhajobě z minulého roku.


Nicméně zvlášť závod Martina Bartáka bude dlouho hlodat fanoušky a závodníka samotného, jelikož první místo odskočilo českému zástupci, jenž obhajuje celkové prvenství, o dvanáct setin sekundy. Stříbro dokonce pouze o setinky dvě. 

 

„Dnes to byl asi nejtěžší závod, co jsem zažil,“ vydechl Barták po náročném závodě. „Hlavně první kolo bylo nesmírně náročné. Kopec v Marbachu je opravdu složitý a člověk si sáhne hodně na dno. Ve druhém kole startoval Ital Buio přede mnou a nedojel. Takže mým hlavním úkolem bylo dojet hlavně do cíle. Sebral jsem další cenné body do pořadí SP, takže jsem rád,“ zakončil Barták.

 

Poslední věta sice může znít trochu obyčejně, nicméně opravdu jen zní. Její význam je totiž velmi důležitý, jelikož Barták je extrémně blízko obhajobě. Bronzovým umístěním hned v prvním závodě víkendu k tomu udělal obří krok. Na druhého v průběžném pořadí SP Lorenza Grittiho má Barták aktuálně náskok 163 bodů a rozdělovat se bude už jen maximálně 200. 

 

Velmi blízko je i ženská zástupkyně Eliška Rejchrtová. Ta taktéž obhajuje a ohrozit ji může především další Češka Šárka Abrahamová, jež v pátečním závodě skončila šestá a je v žebříčku druhá 70 bodů za svojí týmovou kolegyní.Rejchrtová v pátek také nebyla daleko od prvního místa na stupínku, první Italka Margherita Mazzoncini byla jen o 29 setin rychlejší. 

 

„Slalom je v Marbachu docela náročný, jede se tam přes cestu a je tam hodně terénních vln,“ potvrdila závodnice slova svého kolegy. „Nikdy jsem tu slalom nezávodila, a tak jsem úplně moc nevěděla, co od toho očekávat. První kolo jsem tedy jela poměrně dost s respektem a bylo to vidět i na výsledném času. Druhé kolo jsem jela už s větší sebedůvěrou a jsem ráda, že to nakonec i po ne tak dobré první jízdě klaplo na bednu. Do celkového hodnocení SP mi to nepomohlo nějak výrazně, nicméně to jsou stále cenné desítky bodů, které mi nakonec mohou být rozhodně užitečné, takže jsem za to ráda.“

 

A co další čeští účastníci? Jan Borák se umístil na šestém místě a i díky němu bere bronz v celkovém pořadí slalomu, Filip Machů uzavíral elitní desítku. Pavel Ivánek skončil čtrnáctý, Karolína Rašovská nedokončila druhé kolo.

 

Dnešním slalom se uzavřelo celkové hodnocení disciplíny a Češi jej suverénně ovládli. Z vítězství se radovali právě Rejchrtová s Bartákem a medaili za třetí pozici mohli slavit Rašovská s Borákem. 

 

Další závod je na programu hned v sobotu, pojede se obří slalom.

 Pomoc Ukrajině