Martin Barták vybojoval bronz na SP v Marbachu

Martin Barták vybojoval bronz na SP v Marbachu

3 min 13 s

Švýcarský Marbach hostí třetí podnik Světového poháru aktuální sezony travních lyžařů. V sobotu byl na programu obří slalom, ve kterém se blýskl Martin Barták. Mladý český reprezentant po vyrovnaných jízdách obsadil výbornou třetí příčku.


V Marbachu se po dvoudenním dešti počasí umoudřilo a mohl být odstartován obří slalom Světového poháru. Po prvním kole drželi čeští závodníci velice nadějné pozice. Martin Barták byl průběžně druhý a Jan Gardavský pátý. Pátou příčku držela v závodu žen rovněž Adéla Kettnerová.

Do druhého kola se první z Čechů rozjela Dominika Dudíková, která vybojovala šesté místo. Kettnerová slušně se vyvíjející závod nedokončila. „Adélu rozhodil přejezd přes cestu a v polovině druhé jízdy bohužel odstoupila,“ uvedl reprezentační trenér Daniel Mačát.

Gardavský si ve druhém kole polepšil, na medaili to ale těsně nestačilo a obsadil nepopulární „bramborovou“ příčku. Za to Bartákovi cenný kov neunikl a mladý český reprezentant se mohl radovat z třetího místa. „Martin předvedl dvě vyrovnané a bezchybné jízdy, bronz vybojoval zaslouženě,“ hodnotil po závodě Mačát.

Mezi muži se z triumfu radoval domácí Stefan Portmann, závod žen ovládla Slovenka Barbara Míková. Martin Maca dojel obří slalom na dvanáctém místě, Václav Mačát byl devatenáctý a Filip Machů obsadil dvacátou příčku. Podnik Světového poháru v Marbachu bude pokračovat v neděli, kdy je na programu Super G. Závod odstartuje v 11:15.

Kompletní výsledky sobotního obřího slalomu naleznete zde.Pomoc Ukrajině